Tema: Meditacija
Pogledaj jedan post
Old 18.05.2004., 23:15   #24
meditirate?

Hi,
vjerojatno je ovakva tema vec bila, pregledao sam nekoliko starijih stranica ali nisam bas nasao nesto, a i htio bih vidjeti kako sada stvari stoje...

...uglavnom pitanje glasi meditirate li?
...na nekim mjestima odredjene tehnike to poistovjecuju sa nepotpunom astralnom projekcijom...
...ako da kojim tehnikama, imate li nekog ucitelja, sljedite li uputstva nekih knjiga - smjerova meditacija, ili ste samostalno pronasli svoj favorite way?
...pokusavate li samom meditacijom pronaci neki dublji smisao svoga/nasega postojanja i/ili si time nastojite "omoguciti" da normalno funkcionirate kao ljudsko bice uhvaceno u ovom svjetu kakav je?
...kod same tehnike istrazivanja/upoznavanja svog duha/svjesti krecete li od koncentracije na jednu misao (rijec) u zeljenom smjeru...ili preferirate prekidanje svih misli i takvo utonuce u sagledavanje "svega" (consideration of all)?

...svakako bih volio i one sto molitvom (klasicni vjernici) traze put duhovnog mira, da napisu svoja iskustva u pronalazenju sebe...
...znam da je ovo prilicno intimna stvar svih vas, ali bih ipak volio da svi napisete ponesto, jer siguran sam svi mi na neki svoj nacin meditiramo...
znatizeljan is offline  
Odgovori s citatom