Pogledaj jedan post
Old 24.03.2017., 21:09   #99
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
ne možeš tvrditi da je takvo što vjerovatno, kao nešto nedokazivo nemože nikako biti vjerovatno, ono što možeš je reći:"mislim da... smo svi mi mogli znati barem otprilike u kakvim ćemo uvjetima živjeti"...
moraš shvatiti da je tvoja osobna vjera samo mišljenje a ne realnost.
Ja isto mogu shvatiti da je tebi realno i stvarno samo ono što tvojih 5 osjetila i sužena svijest mogu pojmiti. Da li to znači da ne postoji ništa izvan toga? Ili postavimo stvari tako da kažemo da li je moguće da tebe vara tvojih 5 osjetila i tvoja svijest?
Ma naravno da ne.. di bi, kaj ne!?

Quote:
i ok, ljut si na cijelo društvo, pogotovo na ove s "indexa" i bijesne što razglabaju o "četnicima i ustašama".
ali prijatelju, ne znam zašto sad to donosiš tu, mene ne zanimaju ni četnici ni ustaše ni index ni slično niti tamo idem, primjenjuješ jednu besmislenu logiku na aktualnu temu i radit statistiku da su svi takvi jer jedino takve i viđaš po "indexima"
Nisam ljut. A kao drugo, nisi shvatio poantu napisanoga. Gle kako bukvalno svaki dio vadiš van... sori, ali smiješan si mi.

Quote:
i prema tome dolazimo na početak a to je da svatko treba raditi na sebi, jedino će tako doći do promjene u cjelini.
što razbija tvoje teorije o kolektivnoj svijesti.
Svi utječemo jedni na druge i upravo zato mijenjanjem sebe, mijenja se i društvo kroz više razina. To je energija u koju ti valjda ne vjeruješ jer kad dođeš do atoma, ti valjda vidiš biftek, a znanstvenici vide energiju... jbga.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom