Pogledaj jedan post
Old 12.09.2017., 13:14   #6222
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
Znaci moze i dom zdravlja?
A kako da izvedem da nemam prijasnjih nalaza? Netko mi je morao dati dg. i tablete na temelju neceg i mora biti na pismeno.
Ne moze opca praksa napisati f 60.3 i poslati me na testiranje.

Bojim se da ce kao na rebru bez truda prepisati nalaze.
Bas sam gledala sad nalaz dr.s rebra sama napise da psihotest pokazuje depresiju i dalje me vodi pod 60.3.
I psihotest pokazuje depresiju ali oni se drze bordera, a niko ne zna objasniti zbog cega ja to imam border kad pitam.
A zašto bi ti baš na psiho test?
Na temelju testa ne možeš dobiti terapiju. Test je test, a na temelju testa psihijatar daje mišljenje i prepisuje terapiju.


Ono za DZ sam mislila ako hoćeš ići psihijatru da možeš i u DZ.

E sad, što će ti dr napisati na upitnicu je - kako se s njim dogovoriš. Ako je razuman možeš pričati otvoreno s njim da sumnjaš u svog psihijatra i dijagnozu te da nemaš povjerenje u njega i da želiš promjenu psihijatra. Onda ti piše uputnicu za "drugo mišljenje".
Tada taj drugi psihijatar može odlučiti na temelju razgovora s tobom treba li tebi uopće testiranje ili ne.

Psihijatar te jedino može slati psihologu na testiranje, ne možeš se sama poslati na testiranje. Na novo testiranje onda dolaziš blank, bez starih nalaza, samo sa uputnicom.( Govorim za HZZO-svijet. Privatno ideš gdje platiš. )
A novom psihijatru možeš pristupiti kako želiš, smatraš, osjećaš.
Nije uputno da sugeriraš kako ti misliš da imaš dijagnozu tu i tu, već da nisi zadovoljna sa terapijom, povjerenjem u liječnika, i već onim što ti smeta, te da želiš početi "ispočetka" kako bi se osjećala bolje.
Utoliko novi psihijatar može donijeti svoje mišljenje bez prepisivanja nalaza.

Nalaz mu ev. budeš trebala dati tek ako se složiš s mišljenjem tog novog psihijatra te ti on ponudi neku novu psihoterapiju, onda mu možeš reći/pokazati nalaz da vidi što si do tada koristila da te uputi kako se skinuti sa te terapije i započeti novu (jedino ako treba).
Inače ne vidim razlog zašto bi uopće novom psihijatru pokazivala stare nalaze ako kod njega dođeš s intencijom njegovog drugog mišljenja. On treba steći svoje mišljenje o tebi, a ne prepisati tuđe.
Jer ne treba ti očitanje nalaza već mišljenje i ev. prelazak kod tog psihijatra i na njegovu novu terapiju.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom