Pogledaj jedan post
Old 23.09.2017., 01:27   #6229
Quote:
Xayah kaže: Pogledaj post
koliko ti treba od pocetka veze do ispada bijesa? cime su potaknuti? jel u pitanju emocionalno stanje do kojeg je dolazilo postepeno (tipa ako si bila izlozena necem sto ti smeta i onda sutis mjesecima pa se dogodi da puknes) ili se dogodi skroz nenadano potaknuto nekim detaljem iz vedra neba?



slicno pitanje po pitanju ovoga, jel se radi o nekoj psihickoj boli koja traje (tipa umro ti je kucni ljubimas pa patis cijelo vrijeme pa si napravis nesto da ti bude bolje) ili je nakon situacije koja je bila ekstremno nabijena (negativnim) emocijama kao olaksanje u trenutku?
Koja je svrha ovih pitanja ? Je li znatiželja, želja da se pomogne, nešto treće možda ? Jer odgovor na ova pitanja možeš pronaći u bilo kojem objašnjenju graničnog poremećaja ličnosti, pošto sam ja tipičan primjerak.
Ukratko, nije akumulirana bol, stres, štogod već ono što me istrigerira u trenutku. Do prvih prigovaranja dolazi nakon cca mjesec dana veze, onda to raste, a do ispada bijesa nakon nekoliko mjeseci. Znači nebitna sitnica izazove burne emocije koje nisu primjerene takvoj sitnici. Burne emocije izazovu impulzivne burne reakcije.
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom