Pogledaj jedan post
Old 26.09.2017., 23:45   #17
Quote:
malin kaže: Pogledaj post
Ne znam, iako volim svoje frendice odavno sam svjesna kako je svašta moguće u međuljudskim odnosima, ne idealiziram ljude i svjesna sam da se previranja u njima stalno događaju i nikad se ne bi, ikad više u životu toliko živcirala da nekog molim i zivkam. Možda zato jer jesam, pa sam naučila lekciju vrlo rano.
Naprosto općenito kažem nemam baš toliko poštovanja prema ljudima koliko god to ružno zvučalo, pa mi nitko nije na takvom prijestolju da bi me išta baš toliko bolilo da 5 puta zovem. Preljub me ne bi bolio toliko, a ne bi ni takav nagli zaokret u prijateljstvu. Razočaranje bi bilo, jer se rasprsnuo balončić i došlo je do promjene, ali dramljenje pa kako sad to definitivno ne. Ljudi. Dovoljno rečeno. Budi spreman na sve.
A kaj ja znam, možda je taj tvoj stav korisniji za zdravlje nego ovaj moj.

Samo, kada bih preuzeo tvoj stav, onda više uopće ne bih imao motivacije da s nekim imam bilo kakav dublji odnos. Nego bi mi sve bilo površno, ono, danas jesi - sutra nisi.

Jer, bez obzira na naše iskustvo, pa ako hoćeš i bez obzira na inteligenciju, teško je nekoga voljeti bilo kao partnera ili kao prijatelja i biti blizak s njime, a da taj nije na svojevrsnom "prijestolju." Bez tog "prijestolja" bio bi samo običan poznanik i ništa više od toga.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom