Pogledaj jedan post
Old 02.09.2010., 22:18   #2
Evo, prvi pacijent kojeg sam tijekom studija medicine vidio na dermatologiji imao je upravo ovu dijagnozu.

Treba napomenuti slijedeće: bolest Pityriasis rosea traje u prosjeku 4-6 tjedana, a iznimno 3 do eventualno 4 mjeseca (premda se u literaturi nailazi i na podatak da traje i do 6 mjeseci pa i duže). Međutim, ukoliko se promjene na koži i nakon tog vremena (nakon 3 mjeseca) ne povlače, postoji opravdana sumnja da se možda(!) radi o nekoj drugoj bolesti koja je slična Pityriasis rosea, a takvih ima nekoliko.

Ne znam kada ste zadnji put bili kod dermatologa, no preporučujem Vam da potražite drugo mišljenje dermatologa i napomenete koliko dugo perzistiraju ove tegobe, što bi trebalo biti razlog za malo opsežniju obradu kako bi se potvrdila dijagnoza i otklonila sumnja da se ne radi o kakvoj drugoj bolesti. Mislim da od dermatologa trebate tražiti da se izjasni je li u pitanju stvarno Pityriasis rosea a ako jest, što ju je tako naljutilo da se ne želi povući.

U međuvremenu, pripazite da ne nosite neopranu odjeću kao i novokupljenu odjeću iz dućana bez da je prethodno ne operete, odjeću koja dugo nije nošena nego je stajala u ormaru ponovno operite, dobro isperite od deterdženta i izglačajte, pripazite kad se oznojite da što prije osušite kožu kako se ne bi dodatno iziritirala, izbjegavajte što je više moguće sapune i gelove kao i učestala tuširanja, izbjegavajte kupanje u kadi, po mogućnosti se perite samo vodom, ne koristite hrapave ručnike, nemojte kožu trljati ručnikom, koristite neutralne kreme i losione. Pretpostavljam da Vam je sve to rečeno i da Vas usprkos tomu bolest i dalje gnjavi.

Stoga, jedini pravi savjet je - dermatolog, opet i opet!
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom