Pogledaj jedan post
Old 11.04.2003., 01:48   #13
waking life

Quote:
Originally posted by Icepick


Wow....pa gdje si to gledao?


ne znam gdje je Liberatore to gledao ali ti si imao priliku gledat taj film tamo gdje sam ga i ja gledao. na prošlogodišnjem animafestu. (tamo sam gledao i tvoj beloved metropolis, na veeelikom platnu, hihihi)

nego, što se samog waking lifea tiče, kako odrediti da li je to animirani ili nije? mislim, tu upadam u sličnu zamku kao kad razmišljam o nekoj JAAAAKO lijepoj slici koja je u biti napravljena za 0,5 sec pomoću nekog cool filtra u Photoshopu. s jedne strane, to jest animirani film jer je ipak trebalo kreativnosti za razne 'look'-ove scena...no opet, ako su u velikoj mjeri samo iskoristili neke custom made filtre da live scenama daju taj neki 'look' onda to već prelazi u vrlo diskutabilne sfere. recimo da je film na kraju ipak igrano-animirani, to mi se čini najpoštenije.

inače. samo waking life iskustvo mi je bilo jedno od najčudnijih u ohoho vremena. film počne i meni je u prve dve minute već bilo mučno, one su pozadine TOLIKO plesale da me to ubijalo... no nekako sam se privikao na to. i film traje... prođe nekih 15 min, ja se pitam 'koji je to qurac?' i ne mogu reći da mi je film bio dobar.....prođe pol sata i umirem, film mi je shit..... prođe 45 mim - ja ozbiljno razmišljam da se pokupim iz kina.... i onda.....out of the blue, the plot twist. kako je to jebeno dobro kada ti film postane u samo jednom jedinom trenutku DOBAR. ali ne samo taj drugi dio nego sve...odjednom i čitav onaj prvi 'dosadni' dio gledaš u skroz drugom svijetlu i super ti je. na samom kraju su možda išli malo previše potvrtditi poantu, moglo se to 5-10 min kraće no ipak, krajnja je ocjena dobra... vrlo iznenađujuć film kojeg apsolutno mogu preporučiti ljudima.

što se pretencioznosti tiče.....ne znam na što Libe misli...sama ideja filma ni nije uopće pretenciozna, odnosno film kao cijelina.....s druge strane 90% razgovora u filmu bi mogli biti shvaćeni kao pretenciozni ako se izvuku iz konteksta... ja osobno sam ih doživio kao nevažne za plot... daj reci, Liberatore, na što si točno mislio kad si rekao da je film malo pretenciozan?
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom