Pogledaj jedan post
Old 11.03.2008., 10:23   #59
Ne znam za pravnu izvodljivost, vjerojatno nije neizvodivo ali je skupo i dugotrajno, ali treba i neke druge stvari uzeti u obzir...

Mnoga djeca usvojena u obitelji druge rase, posebno u sredinama u kojima je njihova rasa prakticki odsutna, imaju velikih problema s prihvacanjem svoje razlicitosti od vecine. Nedostaje im model s kojim bi se mogli identificirati. Roditeljima koji usvajaju dijete druge rase savjetuje se da djetetu svakako omoguce kontakt i identifikaciju sa svojom rasnom i po mogucnosti etnickom skupinom, jer je to vazno za djetetovu sliku o samome sebi i osjecaj pripadnosti drustvu. Osim toga, dijete ima pravo na svoje kulturno naslijedje. To se moze odraditi uz malo truda u Americi, Britaniji, cak i Skandinaviji, ali koliko bi to bilo moguce izvesti s malim crncem u Hrvatskoj gdje crne zajednice nema? Kako bi se osjecalo dijete koje izgleda drukcije od oba svoja roditelja, cijele rodbine, svih prijatelja, svih u skoli, svih na ulici? Kako bi mu pomogla u problemima koje susretne? O tome svakako moras razmisliti ako vec nisi...

Mislim da je ideja o usvajanju malog Afrikanca vrlo plemenita, razumijem motive i ne mislim da oponasas AJ, samo se pitam jesi li uzela i te stvari u obzir...
Imas po netu dosta tekstova koje su pisali danas odrasli ljudi koje su iz treceg svijeta usvojile bijele obitelji, i vecina govori i gore navedenim problemima.
A ima i ovaj popis o zakonima i postupku medjunarodnog usvajanja po zemljama (namijenjen Amerikancima, ali mislim da svejedno mozes naci korisne podatke o procedurama u africkim zemljama): http://travel.state.gov/family/adopt...untry_369.html
goblena is offline  
Odgovori s citatom