Pogledaj jedan post
Old 16.06.2004., 20:45   #26
Quote:
Uranus kaže:
Ma zar i ako knjizis na primjer na nepriznate troskove platis kaznu? Zar se ne moze to voditi kao neka isplata dobiti pa onda na to platis porez 15% i prirez. Zar ne bi to trebalo biti ok?
porez na dobit je 20% + kad se isplaćuje vlasniku (fiz. osobi) još 15% poreza i prirez na preostalu svotu.

Znači nije baš malo, ali je manje nego da se isplaćuje kao plaća.

Ideja je dobra samo te poreze i prireze treba uplatiti isti dan kada i sjeda neto na tekući račun. Ovisi i tko dođe u kontrolu i da li će detaljno provjeravati promete po žiro računu.

Mislim da je bolje zaposliti se na minimalac ako već ne radi za stalno negdje drugdje. Ukupna davanja su nekakvih 736 kn mjesečno i isplatiš si plaću od 1550,2 kn i možeš korisiti putne troškove, LOKO vožnju, božićnicu i sl. 1600 kn neoporezivo godišnje itd.


Ja bih u stvari JAKO VOLIO da kada netko otvori novu firmu i krene s poslovanjem da mu po defaultu dođe inspekcija (radna, porezna itd.) i to par puta godišnje da provjere da li sve dobro rade i da ih isprave i upozore. Tek nakon toga ako ih se ulovi da i dalje griješe e onda VELIKE kazne. Šta vi mislite?

Pozdrav,
gogo

p.s. vidiš ovo je zanimljivo sa tim sijenom, on kao fizička osoba je bio vlasnik tog sijena i firma ga je trebala "otkupiti" od njega. Ja znam da jedino za nabavku povrća i voća na placu NE TREBAŠ IMATI RAČUN samo se ne sjećam kako se to rješava. Mislim da ti sam napišeš nešto... bum provjeril ako nekoga zanima.
gogo is offline  
Odgovori s citatom