Pogledaj jedan post
Old 17.02.2011., 17:43   #24
Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
Dakle jedan sam od nesretnika kojem su novosnovani bosnobanditski prometni redari ostavili kaznu...
Parkiranjem gdje je zabranjeno pokazuješ svoj stupanj urbanosti, civiliziranosti i pripadnosti gradu Zagrebu? I ovakvim riječnikom?


Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
... Obozavam ovo smece od drzave, gdje neznas koliko idiotarija sve sutra mogu staviti u zakon samo za skupljanje haraca...
Ja obožavam ovu državu u kojoj svatko zna da ima prava, ali ne i obveze. A kada i sazna da ih ima (obveze), pokušava ih izbjeći na svaki mogući način.


Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
... ali mene i dalje zanima otkud im ideja da smiju kazne po ZOSPCu uplacivati sebi u proracun grada, to ne pise nigdje ili ja nisam nasao.
U Pravilniku koji se na to odnosi nije propisano u čiji proračun se uplaćuju prihodi od tih kazni. Međutim, čl. 292. odgovarajućeg Zakona kaže:

(1) Novčane kazne naplaćene prema odredbama ovoga Zakonu prihod su državnog proračuna Republike Hrvatske, a koriste se prema odluci Vlade Republike Hrvatske za financiranje preventivnih aktivnosti u cestovnom prometu.
(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, novčane kazne koje naplate jedinice lokalne samouprave, kada obavljaju poslove iz ovoga Zakona, prihod su proračuna tih jedinica.


Obratiti pažnju na drugi stavak. To je jedna od mjera decentralizacije, da prljava Vlada ne uzme sav novac koji zarade naši vrijedni Gradovi.


Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
sorry , ali ovo ih eventualno obavezuje da te tuze murji , a ne da glume murju sami...
Krivo. Oni su ovlašteni tužitelji u tim slučajevima.


Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
... Sad meni nije jasno na koji nacin oni imaju ovlasti pisati nesto po ZSPCu i onda to trpati sebi na racun? Nemogu naci nijedan clanak zakona po kojem bi to bilo legalno....
To što ti ne možeš naći, ne znači da ne postoji. Kriv si i prihvati kaznu.


P.S.: Sveki, petica za trud. I ne daj se.

Zadnje uređivanje drot13 : 17.02.2011. at 17:46. Reason: P.S.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom