Pogledaj jedan post
Old 26.03.2011., 16:58   #28
Quote:
river1 kaže: Pogledaj post
Pa sad, socijalne situacije i jesu problem. Bude mi problem to što drugi misle, ali nisam sigurna muči li me u tom trenutku više to ili činjenica da se mogu ugušiti. Otprilike jednako me muči.
Te stvari se događaju 99% u socijalnoj situaciji koja nije ležerna, i ne uključuje razgovor. Ako je prisutan razgovor, to mi samo pomaže, osjećam se opuštenije, nije napeto...
Dogodilo mi se i 2-3 puta doma, s partnerom itd, odnosno u situacijama koje ne bi trebale biti problem, ali to je obično ako sam ekstremno napeta.

Meni to nije uopće mali problem jer me ozbiljno ograničava, ali nekako imam osjećaj da ne mogu baš dobro opisati koliko to sve zapravo bude problematično, pa se ljudima koji čitaju čini kao malo bezvezan problem.
Ne znam, ne bi baš sa sigurnošću tvrdila da je ovo tvoje socijalna fobija. Kad se sjetim vrhunca svoje socijalne fobije mislim da bi mi glavni problem bio što ljudi misle o meni dok se gušim i ako sa sad udavim na mjestu, umrem ili me odvede hitna, imam li na sebi čisti veš da se ne osramotim (mrtva ) ili što mi je u torbi koja će ostati iza mene- npr. nešto što će me osramotiti pred ljudima. Možda zvuči smiješno, ali takve misli ne izgledaju nebitnima ili irealnima kada patiš od socijalne fobije....
147 is offline  
Odgovori s citatom