Pogledaj jedan post
Old 08.09.2013., 20:53   #42
Hvala ekipa. hartman samo bih ja dodala da se pocelo kategorisati drustvo na osnovu bilo cega, na osnovu bilo cega poceli su se stvarati klanovi. Svako ziv voli nagrade, voli pohvale i priznanja, medjutim upravo to moze dovesti da covjeku oboli srce i dusa. Ti vise neces raditi posao koji te cini zadovoljnim i gdje si sretan makar da kuhas svaki dan, makar da kopas bascu, ili da vodas psa svaki dan.. jok.. nema onog hobija sto si se sa njim bavio nekada.. sta je danas trend?
Izaci na kahvu u kafic, piti jednu kafu cijelo vrijeme..uspijeh je ako ti je neko drugi plati..i kakva je politika? Bas sam to posmatrala? Prvo sto uradi izvadi par mobitela, izvadi novcanik i kljuceve od auta (ako ima) i to sve servira na stolu! Napominjem to nema dan radnog staza, nije zaposleno nije nista, vozika babino auto..majka mu je dala dinar za kahvu, ali hej on ce glumiti neku visinu! Da ne govorim pricati o zivotu! Posmatram dalje scenu.. ulazi jedan mladic, sjeda za sto, sam, ova trojica crkose od smijeha kako je taj lik jadan ovo ono..zasto? Jer nije izvadio mobitel na sto, nije bacio kljuceve na sred stola i slicno.

Drugi primjer mi je kuma koja medju najdebljim zenskim osobama koje sam ikada upoznala u zivotu..kakva je ona? Debela je ali na njoj garderoba puca.. i x puta se nasla uvrijedjenom kada sam joj rekla da bi te stvari pucale na meni a kamo li na njoj koja je xxxlll puta deblja od mene..ali sta je bitno? Biti u konekakvom trendu, da ljudi vide da se ti nosis po zadnjoj modi, da te gledjau u facu i kazu kako je extra, jeste garderoba extra i vjerujem da za garderobu kazu da je extra, a ne zato sto je to ona obukla!

Nastale su kategorije na osnovu razmisljanja, idola, zanimanja, na osnovu druzenja, klanovi..oblacenja i slicno! Klanovi na osnovu (ne) zaposlenja i slicno... Grupisanja samo da bi bio s nekim da slucajno TI nebi bio onaj koji ce biti ismijavan u drustvu i slicno!

Najtragicnije je sto to ne vidis samo medju balavcima skolarcima, nego i medju studentima a da ne govorim porodicnim i zaposlenim ljudima!

A roman bi se mogao napisati o osobama kojeg novac promijeni!

Jucer jela iz jednog tanjira sa jednom Hanom, danas sto joj je otac nacelnik, okrece glavu sva rezervisana!

I kad ti dodjes svima njima i bilo sta kazes, svi ce dignuti noseve i reci eto da su svoji, da imaju svoje ja, a evo prvi primjer Hana..do jucer smo jeli iz istog tanjura, danas se druzi s osobama koje su joj se smijale... ali eto..nek joj bude.. ona se promijenila...ti da sad dodjes i to kazes njoj negirala bi...


Zasto im ne prica pricu kako smo im se smijali i ogovarali ih? Mozda je ispricala da sam se ja smijala, a sebe je zastitila! Ali eto..ocito je danas takav ciklus zivota! Popljuj po drugima da bi ti ispao/la dobar/ra! I na kraju ce opet ispasti da se niko ne mijenja, da svi gledaju sebe, da su svi isti!


Ili kada mi se prijateljica pokrila, poceli su je izbjegavati zbog mahrame.. ono nisu direktno ali indirektno..nije bilo izlazaka i slicno..i sta je bilo njoj zagusti i skine mahramu.. i vjeruj opet sve po starom kao da nista nije bilo!

PA MENE BI TO POJELO!

Zadnje uređivanje Seksana : 08.09.2013. at 21:03.
Seksana is offline  
Odgovori s citatom