Pogledaj jedan post
Old 20.12.2013., 21:46   #30
Quote:
sp3 kaže: Pogledaj post
Samo mi nije jasno sta je ovo termalni epiglotitis ? . I koliko sam skuzio ne bih bas mogao postati ovisan od 1 kutije cigareta,a vjerovatno je da cu zapaliti 10tak i ostale ce mi propasti ili cu ih bacitit ,a danas mi frajer kaze "postat ces ovisan od 1 kutije ako je sam ispalis ono 1 po jedna" sto mi je bilo malo sumnjivo jer ja ne zelim postati ovisan samo se zelim malo zabaviti kao sto ono npr necu piti svaki dan alkohol pijem ga u samo nekim prigodbama kao sto je bozic,nova tako i cigarete,volio bih zapaliti pred bozic i za novu i to je to nista vise nista manje.
I ovo sta si rekao/rekla i ja mislim "U principu osobe koje zapale tu i tamo ili vikend-pušači rijetko kad razviju ovisnost,jer imaju prejako usađeno uvjerenje tipa".A jesu vikend pusaci svaki vikend ili sam neki ? Hvala na odgovoru
Koji si ti mali mudrac
Termalni epiglotitis je stanje vezano uz dio grla (epiglotis) koji pokriva dušnik i grkljan i ukoliko se nadme tj. dođe u stanje edema radi raznih uzročnika možeš se doslovce preko noći ugušiti jer to zatvori i blokira dišne puteve i dovod kisika do pluća,
a može se upaliti i nabujat od bakterija,nekih virusa,a čak i od vrelih pića,hrane kao i primjerice jačih cigareta kao što je Malboro ili one bosanske verzije,a posebno ako se odjednom popuši veća količina od uobičajene,što onda dovede do senzacije kao da je došlo do opeklina u grlu.

Znanstveno je proučavano i dokazano da više šteti organizmu bazično nepušenje i nagla konzumacija veće količine cigareta (kao što je slučaj kod studenata koji ne puše tjednom,al vikendom ispale po par kutija) nego svakodnevno pušenje po dvije-tri cigarete,radi šoka koji se odjednom isforsira na respiratornom sustavu i šoku kojem se izloži organizam

Isto tako ako ćeš postati redovni pušač (a nadam se da nećeš ) ,promjena redovne vrste cigareta tj. prelazak u neki drugi brand može dovesti do upale i edema uvule,što ne ubija al opet donosi druge poteškoće.

Quote:
sp3 kaže: Pogledaj post
..koliko sam skuzio ne bih bas mogao postati ovisan od 1 kutije cigareta,a vjerovatno je da cu zapaliti 10tak i ostale ce mi propasti ili cu ih bacitit ,a danas mi frajer kaze "postat ces ovisan od 1 kutije ako je sam ispalis ono 1 po jedna"
To uopće nije istina niti dokazano kao činjenica.
Pa ne odlučuje cigareta šta će biti s tobom nego ti šta će bit sa cigaretom

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 20.12.2013. at 22:02.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom