Pogledaj jedan post
Old 14.11.2017., 19:48   #7070
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Ja tebe u potpunosti razumijem, zato sam i napisala u postu gore kako mi je kuma rodila u Svicarskoj (tamo zivi, radi) i kako joj je porodiljni 3 mjeseca al da su uvijeti kod njih nebo zemlja od nas.
E pa bas zbog te nase zemlje koja ima iskarikirane zakone u praksi, gdje te na poslu doslovce preokupiraju stvarima koje i imas i nemas po ugovoru o radu, u drzavi u kojoj za upasti u vrtic trebas vezu a i za svasta ostalo i gdje veliku vecinu zena doceka doma muz i pita sta je za rucak ( ne govorim da si ti, da sam ja u toj situaciji al vjerujem i vidjela sam.na svoje oci kad se maknem 20km od svog grada da su muski zatucani velika vecina)
I zato sam za da se komplikacije daju sakom i kapom.
Za sam da zene budu doma s bebama.
Kada da budem sa svojom djecom ako ne dok su bebe ( a bebe su do 3-ce godine po mom misljenju) kada? U pubertetu? Mislim da ne.
Sada cu uzivati u majcinstvu a kasnije se baviti "odraslim" stvarima i ne ni ja nemam griznju savjesti.
Jer mi imamo pravo izbora.
A vjerujem da puuuuno zena u nasoj dragoj drzavi to nema.
I da zahtjevam da me se u trudnoci tetosi pa tetosim i ja muza kad je bolestan.
Da normalno mi je dozati se starijima u javnom prijevozu kao i trudnicama.
A ne da mi netko kaze "nije bolest, mozes sve"
Dobro da mogu i dobro da imam.stvar izbora a ne da trpim i da mi je normalno cekat u ambulanti 5 sati...


feministicki mood
Ovakve slučajece imam u okolini,a zivim u gradu. Ali žene si to i dopuste.

Svatko ima pravo na izbor. Kao što je nekima čudno što bih ja tako rano natrag na posao, nekima je čudno štp netko ostane na neplaćenom dopustu
Ali dok je to odluka majke to mi je sve ok.
Osobno radim 4-5 sati dnevno maksimalno, ostatak od doma kad želim. To mi je taman dovoljno da se malo psihički posvetim sebi. Da radim posao od 8 sati dnevno sumnjam da bih se vraćala na posao prije prve godine.

Neplaćeni dopust si ipak ne mogu priuštiti.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline