Pogledaj jedan post
Old 29.12.2017., 17:23   #2353
Quote:
falkone kaže: Pogledaj post
A ja se cudim kako on brani nerad...a ono dalmoš. Kad dalmatinac pocne o radu, to je moguce jedino tako da je protiv rada...pa je i logicno da brani takve sustave. Ali jasno je kao dan da niti jedna ekonomija ne moze dugo zivjeti od nerada. A ako zemlja nema nikakvu industriju, nego zivi na nafti, jasno je da nisu genijalci vec neradnici.

Sustav se temeljio na korupciji, jer su svi sutjeli zato sto su dobivali udio u nafti. Da je on imao neku ozbiljnu industriju na temelju koje je dijelio pare tim poglavicama pa onda imao mir, e onda mu skidam kapu. Ovako bi to ionako trajalo dok je on bio na zivotu, tj dok cijena nafte ne bi otisla u bezdan.

I za to ne moras bit ekonomist, nego znat zbrajat i oduzimat.

Ima jedan fora video nekog imama iz Kuwaita koji je u dzamiji oprao arape u cjelini da ne znaju proizvest šaraf, a oni cionisticki banditi su u stanju proizvest avion. Tko god je ikada bio u bilo kojoj arapskoj zemlji, i bilo gdje radio na zapadu, jasno mu je ko dan, da cim nafta prestane imati primat na trzistu energije, oni ce propast. Ti ljudi nemaju veze sa radom bilo kakve vrste. Niti tim pojmom uopce

želin tebi i tvojima sritan i blagoslovljen Božić, i da ti nova godina bude bar duplo bolja od ove.

a sada mi reci molin te znaš li da postoji spomenik ljudskom radu? znaš li di se nalazi i od čega je napravljen?
eto momčino samo mi to reci ovako javno,kako god znaš hvalit sve sa zapada onda bi mora znat i di se to na zapadu nalazi. u mojoj obitelji,stručnjače,kora kruva se zarađivala i na zapadu. ne samo u jugi. od američkih rudnika i radiona, i sada na brodovima i platformama. dakle valjda nešto znan.

dakle ponovimo još jednom.
Gdje se nalazi spomenik ljudskom radu?
Šta je na njemu prikazano?
Od čega je napravljeno to djelo?

hvala na odgovoru
karabin is offline  
Odgovori s citatom