Pogledaj jedan post
Old 01.02.2011., 10:43   #15
antemarta, ako gledamo da sjev. Dalmacija pocinje na pola otoka i zavrsava kod Primostena, ubacit cu i Novalju pa cu ici redom.
Stara Novalja - mirno selo, ima dosta kuca za turiste i ispod tih kuca su male pjescane plazice sa hladom. U sredini uvale, u neposrednoj blizini kuca je velika pjescana plaza trinćel/Planjka di ima dosta sadrzaja za djecu i odrasle. Nema pentranja ni spustanja od kuca do te plaze, ali ima puno ljudi jer je vrlo popularna plaza. Ima ducan i nesto restorana ali se soping uglavnom obavi par km dalje, kod ulaza u novalju iz smjera paga ili trajekta ima ogroman supermarket itd.
Kod grada Paga, na juznoj strani paskog zaljeva ima kod podrucja Dubrava (5 km od centra Paga) (na netu navode Pag/Dubrava za smjestaj) par prekrasnih pjescanih plaza di nema previse ljudi, dapace. Kod nekih od tih plaza ima i kuca za turiste, pa to nije problem sa djecom hodati jer je jako blizu. Sve je tamo super, jedini je minus da se mora autom do grada do ducana ili u setnju.
Vlašići-o njima sam vec pisala, oni su moj favorit sto se tice mirnog odmora sa malom djecom. Malo mirno mjesto sa jednim ducanom, ima restoran na samoj plazi i to je to. Nije komercijalizirano turisticko mjesto, totalno je mirno.
Ljubač -isto pisala, tu se najvise mora hodati do malo dublje vode.
Nin i Sabunike-malo muljevita voda u plicaku i ima puno turista. Nin je bolji izbor od Sabunika, cisto jer je gradic Nin
Privlaka-vise tih pjescanih plaza, ali mozda previse ljudi u sezoni.
I na Viru ima pjescana plaza ali prenatrpano.
Sukosan i Sv. Filip i Jakov isto imaju pjescanih plaza ali previse ljudi, tu je fakat najveca guzva od dosad nabrojanih plaza.
Sto se tice otoka- Ugljan nema previse pjescanih plaza, ima je vise Pasman. Dugi otok ima prekrasnu plazu Saharun, ali je bed sto do prvih kuca ima bar 15 min hoda za odraslog covjeka a za tako malu djecu ima puno vise hodanja. I nema sadrzaja u selu, nego se mora do Bozave 5 km autom do ducana itd. A i otok je, pa zlu ne trebalo da morate hitno k doktoru jer morate i na trajekt.
mogu ti na mail poslati svoje fotke vecinu plaza koje sam ti nabrojala pa da lakse procijenis?
(malo gledala fotke na netu, pa nisu bas dobre i slab izbor)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 01.02.2011. at 11:25.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom