Pogledaj jedan post
Old 02.08.2011., 13:20   #20
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Alijansa ili? Meni je užasno žao što samo oni imaju fra. vrtić i taj vrtić nije cjelodnevni, nego samo 4 sata. Jedini državni vrtić s francuskim je valjda u N. Zg., a to mi je pol dana jahanja od kuće.
Alijansa. Tamo smo odlučili. Ima cjelodnevni francuski vrtić na Fratrovcu, ali jako puno košta. No, meni paše poludnevna varijanta od 5 h dnevno i još je u gradu, tj. nije predaleko. Fratrovac mi je daleko. Tamo imaju francuski i njemački vrtić.

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nemam iskustva, ali ja bih se jaaaaako dobro raspitala o toj grupi i tom engleskom ako ikako imam kod koga. zašto? zato što znam za masu te djece što idu po vrtićima na te predškolske engleske, roditelji svi ponosni kako im djete od najmanjih nogu uči strani jezik, a sve kroz igru...dijete broji do deset na engleskom i unazad ako treba, recitira pjesmice, ma milina ga je čut. onda to dijete pitaš da ti kaže što znači to što je izrecitiralo - blijedo gleda u tebe. pokažeš auto i kažeš 'this is a...?', a dijete blijedo gleda. pokažeš pet prstiju i nek ti kaže na engleskom koliko je to, a klinac -
jer zapravo niš nije naučilo nego mehanički zapamtilo par pjesmica, brojanja zna napamet...

moja odnedavno intenzivno ispituje za sve oko sebe kako se kaže na engleskom. ja joj kažem, bez previše objašnjavanja, učenja il tumačenja, eto, odgovorim na pitanje i to je to. jednostavno nemam ambicija sistematično ju učit engleski ili joj uvodit neke igre kroz koje bih ju učila.
Sve to stoji što pišeš. No, ista ti je priča i sa hrvatskim. Sad kad daleko bolje komuniciram sa mojom malom, točno sada znam da li zna značenje neke hrvatske riječi. Ona nije znala što znači 'drangulije', a ja sam ju tražila da ih pokupi. Gle čuda, nije ih pokupila. Onda kad me pitala ' mama što si ti sad rekla?' sam shvatila da me ne razumije.
Tako je i sa stranim jezikom. Moja uz mene već po malo uči francuski. Zna brojati do 10 kad hoće, zna pojedine riječi jer kad gledamo slike ja joj kažem kako se to što vidi kaže na francuskom pa kažemo i na hrvatskom i na francuskom. Pažnja traje cca 5-10 min maksimalno i onda prelazimo na nešto drugo. Zgodna je jer sama zna donijeti knjigu iz francuskog ' da malo čitamo'.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.

Zadnje uređivanje Cattleya : 02.08.2011. at 13:28.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom