Pogledaj jedan post
Old 29.06.2017., 09:28   #10285
Meni pracenje odluke suda u "gluhoj sobi" slovenskog parlamenta (ili vlade) govori kako oni ipak neznaju odluku suda, ali da valjda očekuju kako ce biti na njihovu stranu. Čini mi se kako bi moglo ispasti ništa od toga, AS si ne smije dopustiti da ispadne neobjektivan i odluka ce zasigurno biti manje povoljna za Sloveniju nego ona koju smo čuli od Drenik.

Očekujem AS kako ce regulirati kako Slovenija nema pravo na ekonomsku zonu ispred svoje obale, a što se tiče dimnika, možda im ga i dodjeli, ali ili će biti manje širine ili nekakvo zajedničko upravljanje Hrvatske i Slovenije. U svakom slučaju, u Sloveniji histerija. Što se nas tiče, želim da naša politika bude čvrsta i ne pristane na nikakve ucjene, pa makar nas NATO bombardirao (karikiram). Nikakvo popuštanje zato što nas Merkel ili Juncker stišće ne dolazi u obzir.

Nama je vrlo bitno da su države sa kojima razvijamo sve bolje odnose, SAD, Poljska, vjerujem i Velika Britanija, na našoj strani i to nam je dovoljno. Veleposlanik SAD-a u Sloveniji je dao jasne izjave gdje se vidi da ih SAD ne podržava, dakle imamo zasada prešutnu potporu SAD-a. Što nam više treba.

Ne treba zaboraviti, netko je i pustio te snimke u javnost. Moja pretpostavka je SAD.
TauraDendarii is offline