Pogledaj jedan post
Old 19.07.2010., 18:34   #17
prezentacija koju si imalo je vjerojatno o uređaju za reverzibilnu osmozu. Taj dio mjerenje ppm (part per million) im je glavni trik, a nakon toga rade elektrolizu vode da bi vidio kak ti je voda "zagađena" (punica nasjela). Najveća fora je da im je zabranjeno gurnuti uređajčić u Janu koja je našim ljudima pojam za čistu vodu. Po mojim saznanjima kojima sam sklon vjerovati, najveći problem destilatora i uređaja za reverzibilnu osmozu je to što stvarno pročiste vodu da unutra ne ostane ništa od minerala, a to je loše. Neki autori tvrde da bi trebali piti samo destiliranu vodu, a da minerale unosimo hranom. Drugi pak tvrde da destilirana voda na sebe veže minerale koje unosimo hranom pa da to nije dobro. Neki uređaji za reverzibilnu osmozu imaju kod sebe mineralizator pa voda koju pročiste biva obogaćena mineralima (pa im opet poraste ppm). Drugi pak autori tvrde da je to loše jer takvi minerali ne mogu biti apsorbirani u organizam. To onda isto vrijedi i za vitamine i minerale iz tableta jer anorganske minerale naš tijelo ne prepoznaje, tako kažu (ja nisam kemičar/biolog). Brita je dobra jer ne vadi minerale, a ionizatori su dobri jer vodu čiste pomoću ugljenog filtera kao brita, a onda voda ide na onaj bitni dio koji vodu pretvara i razdvaja na dio bogat kisikom (dobro za kožu) i bogatu vodikom (antioksidans, dobro za pit). Za detalje googlajte, a prije odbacivanja kao "glupost" znajte da iza toga stoji 30 godina medicine.
tezulja is offline  
Odgovori s citatom