Pogledaj jedan post
Old 19.12.2002., 15:23   #12
u mojoj firmi odnedavno surađujemo s konzultantima iz različitih zemalja, a među njima prevladavaju ljudi s njemačkog govornog područja.... unatoč tome, službeni jezik kojim se sporazumijevamo s njima je engleski

mislim da će još dugo biti tako... i mislim da naša djeca neće ni za 20, 30 ili 50 godina požaliti ako od samog početka školovanja uče baš taj jezik... i, što je najvažnije, neće se kao mnogi naši političari i poslovni ljudi, koji kontaktiraju sa strancima, sramotiti svojim "engleskim" jezikom koji je toliko loš da se vjerojatno srame i oni sami, a sigurno se srame oni koje vani zastupaju... a ne znaju ni jednu poštenu rečenicu reći kako treba

a ako netko smatra da će neki drugi jezik prevladati, zašto ne bi svojem djetetu omogućio da, uz engleski, uči još koji strani jezik? ja se, recimo, ne bih uopće žalio kad bih, uz engleski, znao i njemački, francuski ili španjolski jezik... i jednog dana, kad dođe vrijeme za to, vjerojatno ću i svojoj djeci omogućiti da, uz engleski, izaberu bar još jedan strani jezik kojeg će učiti i naučiti
__________________
knock, knock, knocking on the heavens door
softic is offline  
Odgovori s citatom