Pogledaj jedan post
Old 19.11.2011., 18:57   #11
Beljki, hvala ti na odgovoru, jer se tvoj post uglavnom ovdje referira na mene. Hvala ti i na prilici da se o ovome konačno razgovara, pa evo da se nadovežem komentarom:

Kada govorimo o alternativi, onda u startu se ne može govoriti o argumentima u smislu u kojem se argumentiraju znanstvene činjenice.

To je svakome jasno i zaboga zato se taj pdf zove Alternativa! Alternativa nečem znanstvenom u ovom slučaju,
sigurna sam da razumiješ što želim reći.

Da postoje argumenti koji se s podsmijehom traže na tim temama (nije samo Nibiru u pitanju, da se razumijemo), onda ta tema ne bi bila na Alternativi, nego na Znanosti, zar ne?

Dakle sam sadržaj predmetnog pdf-a je takav da je nedokaziv (barem prema trenutnim znanstvenim spoznajama), pa je po meni posve besmisleno svaki post zatrpati hrpom više ili manje znanstvenih dociranja, jer to negira svrhu postojanja pdf-a Alternativa.

Pri tome uopće ne mislim da se treba zabraniti ikome postanje oko znanstvenog aspekta nekog pitanja, ja nisam nikada tako nešto niti rekla niti pomislila. Ali ono što sam već sinoć sugerirala je da moderatura treba uvesti mjeru, pa neka se čuje i znanstveno mišljenje, dapače da je meni zanimljivo pročitati i dobiti i "pravovjerni" pogled!

No jedno je napisati svoje viđenje potkrijepljeno znanstvenim podacima, a drugo je zatrolati svaki alterantivni post desetinama podsmješljivih i izrugujućih, čime se u startu zatvori svaki prostor za raspravu s alternativnog aspekta, a i ako netko samo svrati na temu s nekim inicijalnim zanimanjem - nema na njoj za pročitati ništa osim stranicu-dvije izrugivanja, pa eventualno jedan post, pa onda opet stranicu-dvije izrugivanja. Naravno da se novi forumaši neće niti uključivati na takve teme, kome se da ulaziti u takvo kolo podsmijeha?

Ovo pišem s aspekta nekoga tko uopće ne tvrdi da Nibiru postoji, niti da su piramide izgradili vanzemaljci, ali sam isto tako skeptik prema znanstvenim teorijama po mnogim pitanjima (uključujući i navedena), te bih uživala u prostoru na kojem mogu pročitati više o takvim temama, dobiti linkove na druge izvore, imati mjesto na kojem se o takvim temama može saznati cijeli spektar alternativnih tumačenja i ideja, pa kako god neke od njih bile glupe. A nisu sve glupe.

Kada me zanima znanstveni pogled na problem, vrlo lako ga mogu naći na mnogim dostupnim izvorima.

Također želim reči da na alternativnim temamam postoje mnogi vrlo kvalitetni autori koje je gušt čitati, npr. Kerefek mi prvi pada na pamet. Kostelac i neki su zabavni, ali zašto ne ostaviti prostor i Kostelcu na prikladnoj temi pisati slobodno o tome što on misli????? Evo mene zanima što on ima za reči, pa neka je i na razini razbribrige.

Ako se svi takvi ljude otjeraju s pdf-a doslovnim mobingom nekolicine forumaša koji se samo znaju sprdati sa svakom temom - onda ponavljam pitanje: čemu služi pdf alternativa, osim razgovorima o magijskim ritualima, tarot majstorima i kongresima vještica? Mene npr. te teme ne zanimaju i zato bi se cijeli pdf trebao zvati "Magija , horoskopi i tumačenje snova" pa da ne ulaze oni koje zanimaju drugačije alternativne teme.

Eto, sorry na predugačkom postu.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom