Pogledaj jedan post
Old 26.06.2007., 21:06   #100
Quote:
Nastassja kaže: Pogledaj post
S.C. kad si mi objašnjavala konjunkciju Venere i Marsa pitala si me u kojoj su kući, pa da ti kažem: u 3. kući. Već sam napisala, mene više brine što je ta konjunkcija u kvadratu s Mjesecom i opoziciji s Jupiterom. Jer poprilično sam zeznuta osoba kad su emocije u pitanju. Sama sebi sam zeznuta.
Treca kuca je kuca svjesnog razmisljanja, razlucivanja, "odvajanja glumaca od uloga"... Pokazuje nasu neposrednu okolinu, ono sto upijamo iz nje i mentalno rasclanjujemo. Pokazuje zapravo ono sto zelimo u svojoj okolini, da bi se osjecali ugodno. Takodjer pokazuje kako djelujemo u svojoj okolini, kakvi su nam odnosi s bracom/sestrama i drugim blizim srodnicima, ali i susjedima, kako mi sami vidimo te odnose i koliko i na koji nacin ucimo iz njih. Ovdje je bitno logicno, razumno misljenje i zakljucivanje.

Uglavnom, bliza okolina te vidi kao sarmantnu osobu, osjecajnu, sklonu umjetnosti i uzivanju. Mnogo razmisljas o sebi i svojoj osjecajnoj strani (i onoj instinktivnoj i seksualnoj), pokusavas racionalno objasniti i razloziti neke stvari koje se na taj nacin ne daju objasniti, usporedjujes se cesto s drugima iz okoline i stalo ti je do njihovog misljenja.

Mjesec u Vagi (?) tezi ugodnim drustvenim odnosima, prima velike utjecaje drugih na emotivnom i nesvjesnom nivou, emotivno stanje uvelike ovisi o odnosima s drugima. Pomalo neodlucna i nestabilna, stvara mnogo ideja no nije uvijek spremna provesti ih u djelo, oslanja se cesto na okolinu ili partnera.

Kvadrat je izazov i akcija, onda kada se moguce prepreke prepoznaju daje snagu da se preskoce, no kada se ne prepoznaju postaju kamen spoticanja.
Rekla bih da je glavni zadatak tog kvadrata da te uskladi s okolinom ali na nacin da otkocis svoje nesvjesne potrebe i izrazis ih nesputano ne obaziruci se pretjerano na reakcije okoline, odnosno ne pretjerujuci u mentalnom razlaganju vlastitih stavova i potreba, posto ti je jako bitno da budes uskladjena s njome i sa partnerom. A suvise razmisljanja onemogucava ti da se prepustis uzajamnom upijanju i prozimanju.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom