Tema: Sreća
Pogledaj jedan post
Old 05.02.2011., 12:03   #19
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
iako je ovaj topic već odavno ne aktuelan, ne mogu a da ne dam jedan komentar
Nema veze da tema nije dugo aktivna. Astrologija naime ima tu specifičnost kao podforum da najveći broj tema ne može "zastarijevati".
Quote:
ja sam strijelac, ali ako je stijelac sretan....no coment...,nisam baš vidjela strijelce sretne, pošto sam ja neke svoje šanse propustila, a mene uvijek interesira sreća u ljubavi, evo primjera, meni je u 5. polju vage fortuna i neptun u 5. kući, idealno aspektiran-sav u trigonima i sekstilima, mjesec (3.) qvintile NE, npr. neptun je u sekstilu JU u (7 kući jarca) i saturn koji su dakle JU i SA međusobno u konjukciji u istoj kući,
Znači vladar 5. i 12. kuće-venera, otišla je u 8. kuću u jarcu, kakve sam ljubavne sreće?
...jedan pojam kao što je to "sreća" je sam po sebi vrlo relativan i kao takav nema načina da ga se sagleda na osnovi izdvojenih aspekata nabrojenih na način kao što si ti učinila.

Nemogućnost da se sreća sačuva u astrološkom smislu vidljiva je kroz sjedište Jupitera u znaku strijelca. Jer strijelac je taj koji zna da sreća živi u očekivanjima, a zna i kako se "čuvaju očekivanja"...strijelac očekivanja čuva kao ciljeve a ne kao zahtjeve. Vidljivo je i kroz suvladarstvo u ribama jer u znaku riba živi neuhvatljivost i fleksibilnost...u ribama nema pouzdane točke, u ribama se sve gubi.



Zato po pitanju sreće probaj bazično razmišljati na ovaj način - što je sreća za jednog strijelca?

I onda pogledaj kako se njegov vladar Jupiter (sreća) osjeća u toj jedinstvenoj karti. Što mu se događa? Koji su njegovi "ideali sreće", što ga priječi da napreduje, što ga priječi da traži vlastite ideale, što ga spriječava da živi ta vlastita uvjerenja?


Za Jupitera u 7. polju sreća je kada dobije poštovanje od svog partnera, sreća za njega jest biti u zdravom povjerenju s drugima, on je jako sretan kada dijeli intelektualne interese s partnerom, ali i kada se osjeća slobodno i neograničeno u tom istom partnerstvu/partnerstvima... No bazični problem Jupitera u 7. polju je taj što on sreću traži u drugima, a sreća tamo ne živi. Sreća nema adresu.


Sreću (Jupiter) nije moguće uloviti, nije moguće spremiti u kutiju i sačuvati za vjeke vjekova. Sreća nas može dodirnuti, okrznuti ili pak poživjeti neko vrijeme u nama...a opet s druge strane za sve u životu postoji pravo vrijeme. U životu postoji vrijeme, neke stvari koje nas usrećuju u mladosti u starosti nam mogu smetati i obrnuto. Zato je važno "sreću" promatrati kroz faktor vremena (Saturn) jer je važno da se ta dva faktora poklapaju. U astrološkom smislu to znači promotriti tranzite Saturna kroz/na Jupiterov ciklus da bi se uočili tkz. "ciklusi sreće".

Kada je Jupiter (sreća) u konjunkciji s Saturnom kao u tvojoj karti onda osoba živi neku vrstu stalne frustracije jer ove dvije energije su u mnogočemu posve suprotnih težnji. Jupiterovu težnju za širenjem Saturn ograničava, na Jupiterov optimizam Saturn gleda pesimistički, na Jupiterov potrebu da se "kreće" Saturn djeluje tako da ga mrtvi i stopira, Jupiter planira napredak, Saturn ograničava resurse...to povuci-potegni ovdje može trajati do beskonačnosti...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom