Pogledaj jedan post
Old 27.12.2011., 12:48   #13
Quote:
zoki 21 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru,u Zagrebu živim a zemljište je blizu Siska.Imao bih troškova za prijevoz od 100 km svaki dan, ali računam ako prekupci mogu zarađivati valjda mogu i ja kao proizvođač.Nemam iskustva ali imam volju i nešto ušteđevine koju mislim uložiti.Ne vidim baš mogućnosti za zapošljavanje i primanje plaće,dosta mi je rada za druge bez plaće jer svi muljaju.
To je svakako za pohvalu. Ja ti želim svu sreću u poslu. Treba nam više ljudi poput tebe.
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Ne isplati se to raditi na taj način. moraš biti pored zemlje, jer zamisli da ti u vrijeme berbe netko dođe i mazne ti tvoj urod, jer si ti neodgodivo u Zagrebu.
To svakako. Kod nas znaju pobrati domaće jabuke, kojih inače stvarno svuda ima, a da ne bi neko voće i povrće namijenjeno prodaji.
Quote:
zoki 21 kaže: Pogledaj post
Roditelji od supruge žive tamo pa mi nude pomoć,a vrstu povrća ne znam, mislim zemlju testirati na ph .Većinom tamo sve uspijeva jer je blizu Kupa pa ima dosta vlage.Mislio sam kiwano posaditi ali vidim na internetu da baš nije prolazan kod nas.Mislio sam biti kooperant poduzeću iz Bistre za tropsko voće ali imaju ugovor koji ja ne mogu ispuniti i ako nešto zeznem nadrapo sam.Povrće bih sezonsko u plasteniku.Sad proučavam kako krenuti koji papiri mi trebaju i sl.
Ne znam da je baš pametno uzgajati egzotične biljne kulture. Većinom u trgovinama primijetim da se ljudi ne otimaju baš za avokado, mango, i sl. te samo puhnu u stilu "Što će mi to!?".

Trebao bi možda prvo porazgovarati sa još nekim tko se time bavi, a možda bi ti bilo pametno i da uzgojiš neke čajeve, sad za prvu ruku, pa preprodaješ ljudima koji ih pakiraju i sl. Njih možeš kontaktirati putem maila i odgovorit će ti. Ja se sada ne mogu točno sjetiti kome sam to poslala, ali znam da netko otkupljuje kamilicu, stolisnik, mentu i sl.
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Onda nabavi neko povrće kojeg nema kod nas pa kreni prvo s malim, pa vidi kako ide i onda razvij posao
Nije povrće, ali bi se dalo kod nas uzgojiti: kikiriki. Mi uvozimo za sada iz neke zemlje sa Bliskog Istoka.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom