Pogledaj jedan post
Old 06.05.2015., 17:40   #59
Joj, ajde ne paranoizirajte toliko. To je jedan od razloga zašto nisam tako dugo ovdje ništa ni napisala.

Uglavnom, kombinirani ide ovako: 1/32 znači da je s takvim nalazom 1 od 32 trudnice rodila dijete s DS. Nifty mi je bio 1:1400000, dakle vidite koja je to razlika. Analiziraju se različite stvari. Jedno su hormoni, drugo je dna. OK?

Još nešto: ja sam u 15. tt završila u bolnici zbog hematoma. U razgovoru s doktorom i pregledavanju nalaza došli smo do toga da mi je kombinirani krivo napravljen - u labu su napisali krivo trajanje trudnoće i rizik nije dobro izračunat. Moja gin je napisala jedno, oni drugo, a tu samo dan-dva jako veliku razliku predstavlja. Tada me jako jako detaljno UZV pregledao i taj jako cijenjeni doktor. I rekao da je sve u redu i da sam se bez veze brinula toliko i bez veze radila nifty, jer da nema nikakvog razloga. Prema tome, moj kombinirani probir je pokazao visok rizik, ali je bio krivo odrađen. I njegov nalaz sam, po uputi tog dr, mogla zanemariti.

Naša beba nije imala niti jedan UZV marker za DS, imala je uredan nifty nalaz i krivo napravljen kombinirani probir. Ja zaista ne znam tko bi se odlučio izlagati riziku amnio nakon takvih nalaza. Ja sigurno to nisam bila spremna raditi, jer nisam vidjela apsolutno nikakav razlog. Kada sam kasnije pričala s jednim ginom, rekao mi je da u toj situaciji ni on ne bi radio, da je to stvar usporedbe rizika.
Uostalom, u trudnoći me pregledalo 7 različitih doktora (moja gin+6), ukupno sam bila na valjda 30 uzv. I sve je bilo OK, bez markera za DS.
Naša mišica se odlučila sakriti i ići u kontru svoj medicini

A sad, smanjite malo brigu, zaista mislim da nema razloga.

I da, vjerujem da sad kod Podobnika puno više naglašavaju da nije test 100% točan, nakon našeg nalaza. Meni je Podobnik rekao da mi ne treba amnio, da radim nifty. Da je to to. Sad vjerojatno malo manje gorljivo tvrde tako nešto. Ja sam i tražila od dr. Podobnik Brlečić koja mi je radila nifty da upozori na to. Rekla je da će odmah iznijeti na konferenciji koju imaju, a drago mi je i da čujem da naglašavaju trudnicama da nije 100% siguran.
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom