Pogledaj jedan post
Old 28.03.2017., 20:22   #75
[QUOTE]
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
on je baptiziran pa je samim tim trebao to biti. nema nijednog biblijskog navoda koji ide u prilog tezi da Isus nije trebao biti baptiziran.
Ivanovo krštenje bilo je privremeno i vodilo je ka trajnom obliku kršćanskog krštenja koje je ustanovio sam Isus Krist.
Iako je Isus bio kršten od Ivana Krstitelja,oblik krštenja kroz koji je prošao nikako nije bio na istoj razini sa krštenjima ljudi koje je Ivan već prije krstio.Ivan je naime tražio od ljudi pokajanje i priznanje( ispovijed) grijeha.Obzirom da Isus nikada nije počinio grijeha kojeg bi morao ispovijediti, niti se pokajati, on nije trebao biti kršten od Ivana iz istog razloga iz kojeg su ostali ljudi bivani kršteni.Ivan sam je vrlo jasno prepoznao tu činjenicu kada je rekao Isusu..."Treba da ti krstiš mene, a ti dolaziš k meni".
Isus odgovara:" Pusti sada,jer tako nam dolikuje da sve ispunimo što je u skladu s voljom Božjom".
U ovom Isusovom odgovoru nalazimo razlog zašto je Isus bio kršten i isto tako pravo značenje potpunog kršćanskog krštenja za razliku od privremenog oblika krštenja koje je vršio Ivan.Isus nije bio kršten od Ivana zbog javne potvrde da se pokajao od grijeha - jer nikad nije učinio grijeha.Isus je bio kršten, kako sam kaže,da bi ispunio sve što je u skladu s voljom Božjom.
U ovome - kao i u mnogim drugim aspektima svog života, Isus je ustanovljavao pravila ponašanja.
To je u potpunom skladu s riječima iz 1 Petrove poslanice 2,21-22:

"Ta na to ste i pozvani,jer je Krist trpio za vas i ostavio vam primjer da idete njegovim stopama; on koji ne učini grijeha i u čijim se ustima ne nađe prijevare".

Dakle, da zaključim, razlog krštenja nije samo pokajanja i priznanje svojih grijeha - nego ispunjenje svega što je u skladu s voljom Božjom.
Isus je ovime ustanovio kršćansko krštenje.U Ivanovom krštenju osoba koja se htjela krstiti prvo se pokajala od grijeha, a potom bila krštena u pokajanje.U kršćanskom krštenju vjernik je prvo, vjerom mrtav grijehu u Kristu, a nakon toga je kršten u Kristovu smrt.U oba slučaja vanjski čin krštenja ne proizvodi sam po sebi unutarnje duhovno stanje; radije, to je pečat i potvrda da je to unutarnje stanje već nastupili,vjerom,u srcu osobe koja želi biti krštena.

Quote:
KAko IVan reče Ja umač u vodu a on će vas umakati u Duh Sveti.:fi
Ivan je rekao da će krstiti vodom u znak obraćenja, Isus će krstiti Duhom Svetim i ognjem( Matej 3,11).Dakle, ispravak pogrešnog navoda,ništa od umakanja.
Što se tiče djece Božje,rašireno je mišljenje da su svi ljudi djeca Božja posebice u katoličkoj teologiji ali to jednostavno nije istina.
Navodim samo dva primjera, a ima ih više.

Ivan 1,11-13

11 K svojima dođe,al ga njegovi ne primiše
12 A svima koji ga primiše,dade vlast DA POSTANU DJECA BOŽJA;onima koji vjeruju u njegovo ime:
13 koji nisu rođeni ni od krvi,ni od volje tjelesne ni od volje muževlje, nego -
od Boga."


Rimljanima 9,8

"8 to znači: djeca po prirodnom rođenju nisu djeca Božja,već se djeca po obećanju smatraju potomstvom".
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Odgovori s citatom