Pogledaj jedan post
Old 31.08.2017., 00:49   #625
Joj zbunjolo jedna. A najjači su mi ti likovi koji usred raskrižja krenu u rikverc, takvima bi trebalo zapapriti kaznu da im to više nikada ne padne na pamet. U Zagrebu bar jednu takvu situaciju vidim svaki put kad se vozim. Ne znam uopće o čemu imaš razmišljati tih jednu sekundu ili manje, meni je instruktor u autoškoli 100 puta ponovio: ako si ušao u raskrižje onda moraš iz njega izaći trakom u koju si se prestrojio. Kakvo stajanje u raskrižju ili još bolje, vožnja u rikverc? U tvom slučaju je bitno da si ušla u raskrižje (prošla semafor) na zeleno svjetlo. Ako si iz nekog razloga morala stati u raskrižju, a jesi, što tebe briga za neke s desna ili slijeva ili ne znam od kuda? Imaju stati i čekati. Pa to se u Zagrebu događa svako jutro kod Vjesnika i Zagrepčanke, stvori se gužva i vozila koja dolaze po Slavonskoj/Vukovarskoj uredno čekaju dok ovi po Savskoj ne odu iz raskrižja. I ja čekam na tom mjestu puno puta, i puno puta oni čekaju zbog mene. Što ti misliš da će netko udariti u tebe samo tako? Pa nije nitko glup da si razbije auto, a osim toga bi ispao kriv jer što bi ti trebala odletjeti vertikalno u nebesa sa svojim autom da bi gospodin mogao proći? I ta pješakinja koja ti je izletila, pa imaš trubu za takve situacije. Pješak će se maknuti ako shvati da se auto neće zaustaviti, ali mu moraš dati do znanja da se mora maknuti. Istina da će ti psovati sve po spisku, ali što ćeš, to je izvanredna situacija, ne radiš to na svakoj zebri. Uglavnom nećeš dobiti kaznu ako si ušla na zeleno, ako je već bilo crveno kad si ušla onda je druga priča.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom