Pogledaj jedan post
Old 05.07.2008., 20:42   #10
Quote:
zelky kaže: Pogledaj post

Obzirom na danasnje tehnologije, pogotovo u proizvodnji, zasto placati 2 osobe koje se ne kuze kompletno u jedan uredjaj, kada moze biti osposobljena jedna osoba. Ukoliko je hidraulicki kvar, zna je popravit, ukoliko je softverski kvar , zna ga popravit, ukoliko je elektronicki kvar, zna ga popravit.
imamo samo jednog u firmi takvog a VSS je koji je završio FER smjer automatika pa o hidraulici ne zna previše. Dječko griješiš ako misliš da sa programom koji sam i ja imao u faustu (bivša prvomajska) + još ti natovare na grbaču i elektroniku, softver itd možeš nešto postić. MOžeš postić samo da još više pretovariš ionako natovarene učenike i da to stisneš u 4 godine što je budalaština jer onda se nema vremena za ništa preciznije naučit te si onda samo još jedan univerzalni majstor/tehničar a eto kad bi se imalo malo više vremena dakle 6-7 godina samo za steć SSS onda bi takvi možda i bili dobri mehatroničari. Ovako imaš hrpu zbunjenih, nemoćnih i nesposobnih koji mogu bit sretni ako nađu neku firmu di će moć nešto učit jer su s ovim nitko i ništa. Jedino pravo znanje se stječe u firmi a ovakvo obrazovanje kakvo pružaju naše škole pune profesora koji nemaju dodira s realnošću je samo klimavi temelj.


Quote:
Posao se moze obavljati od automatskih proizvodnja (Ledo, Kras, Elektrokontakt, Koncar itd..), do odrzavanja robota i uredjaja za proizvodnju, koristenja CNC tehnologije, do kreiranja i programiranja PLC-ova, same kreacije proizvodnog sistema i njegovo odrzavanje.


.
previše natrpan sadržaj za klince koji će se onda ionako samo boksati za što bolje ocjene dakle bubati bez razumijevanja kako bi imali što više bodova za prijemni a sam prijemni će se ukinut i uvodi se nova nebuloza a to je državna matura pa dobijemo hrpu štrebera koji će popadat na prvoj godini i odustat uglavnom na istoj. Rezultat - još manje visokoobrazovanih iz područja tehničkih znanosti a jebiga faks bar traje malo duže i da se nešto naučit, makar sam skeptičan i prema tome jer sam se uvjerio nedavno da kod nas dolaze kojekakvi studenti kao na praksu a praksa razgled pogona i tu i tamo jednotjedna praksa koja nije dovoljna ni da popamte di je sirupana a gdje linija za staklenu ambalažu
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom