Pogledaj jedan post
Old 14.07.2005., 19:54   #17
Pa naravno kad je napisana prije nekih 18 godina...za vrijeme Ronalda Reagana. E sad...kad bih opisivao socijalno-ekonomski kontekst onog vremena u USI trebalo bi mi dva dana.

Reaganove godine za USU su isto kao i Tacherine godine za UK. Kad je ljude zapljusnuo val obogacivanja i ekonomskog progresa.

Opet...spomenuli ljudi da su ameri bogati jer su pametniji od drugih. Pa moramo malo skrenuti sa teme...:

Joj, sad kad bih opet drzao predavanje o americkoj povijesti trebalo bi opet dva dana...

Zamislite si da najprije zabadava ukradete zemlju sa prirodnim bogatstvom, onda uzmete robove da vam jos i besplatno rade...itd..pa da vidim jel se nebi razvijali pa makar bili i glupi. A u novije vrijeme ekonomski kolonijalizirati vise od pola svijeta, pa sa ekonomskim blokadama i restrikcijama namjerno drzati afriku i aziju siromasnima kako bi se kontiuitet jeftine radne snage i izvora za proizvodnju odrzao.

Studirao sam na Americkom Univerzitetu, amerikanci mi bili ucitelji, amerikanci mi bili co-studenti. Na kraju krajeva jedno kratko vrijeme sam i radio za kompaniju koju su poceli Napoeon Hill i Wincent Clement Stone te smo na treningu studirali tu knjigu kao i knjgu "Success Through A Positive Mental Attitude" od Stona. To je bilo prvoklasno pranje mozga. Ne zelim se toga niti sjecati. I totalno kuzim kako je ovakva knjiga odlicna za americki mentalitet i za masu.

Gledajte, od Amerike su dosle i modernije evangelicaly oriented Christian pokreti, od Amerike je dosla i najmodernija religija - Consumerisam.

I jedni i drugi funkcioniraju na istim principima. Kod mase ljudi se najprije stvori:

1. Potreba za carstvom nebeskim i vjecinim zivotom, u slucaju religija, a u slucaju consumerisma se stvori potreba za novcem i bogatsvom.

2. Onda se stvori kult licnosti;

Kod religija je to Krist, ili osnivaci religija - pa onda moras biti Christ like..poput tih licnosti (Marry Edy Baker, Joseph Smith, Ellen White..itd)

Kod consumerisma su to celebrities, Beckham, JLo, Beyonce, Britney..pa onda su ulice i TV puni njihovih slika i imidza reklamirajuci produkte koje moramo kupiti kako bi bili cool kao i oni..Beckham like..mase su bombardirane sa tim imidzima, a kako to djeluje na psihu masa, opet dva dana predavanje...

3. Onda se stvore ovisnosti:

Vjernici postaju ovisni o kupovini religioznih publikacija i tjednom odlasku u crkvu na redovno fixiranje tom mentalnom drogom..i ako se ne pojave tjedno u crkvi, ne osjecaju se dobro, grize ih savjest.

Kod consumerizma, shopperi postaju ovisni o redovnom shoppingu..."Daj nam nas tjedni shopping". Ako nesto ne kupe redovno nisu zadovoljni...odlazenje u minus na tekucem racunu i kreditnim karticama ne samo da je "normalno" nego i poticano od strane banaka...kako bi mase jos vise porobile i ucinile ovisnima o toj potrosackoj drogi.

Vazno je zapaziti da govorim o masama...ne o pojedincima, jer svugdje ima pojedinaca koji nisu ovce pogodne za muznju i striganje i klanje. Amerika ima puno takvih pojedinaca, no mase su manipulirane i isprane na svakakve nacine. Te mase su izvor zarade onima koji im nude takve vrste droga. I dok se te mase uvjere da su na putu prema vjecnom zivotu ili ovozemaljskom bogatstvu u tom procesu zapravo jedini koji se obogacuju su oni koji im serviraju takve stvari.

Ne kazem da knjigu ne treba citati...ma sve je dobro procitati u zivotu...i za onog koji ne cita puno ta ce knjiga biti whaao, super.

A da ima totales smjesnih stvari, to ima, skoro na svakoj stranici.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today

Zadnje uređivanje kaskader : 14.07.2005. at 23:14.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom