Pogledaj jedan post
Old 13.09.2008., 19:15   #2
Quote:
daskepodnogama kaže: Pogledaj post
Dobila sam novog super profesora iz engleskog koji traži da pročitamo tjekom školske godine 2 knjige na engleskom...znam da je to sjajan način za učenje no ja nikada nisam čitala engleske knjige...drugi sam razred srednje...a problem mi je vokabular...mislim znam ja eng dosta dobro ali opet ne mogu čitati ne znam kako zahtjevne knjige...kad već čitam voljela bi pročitati neku dobru knjigu a ne tek tolko da pročitam...možete li mi preporučiti nešto? Kakva je knjiga Les Miserables? Da li bi mi bila teška...?

I da knjiga mora imati barem 200 strana...
Fala puno!
Kakvi sad Les Misérables, pa to je francuska knjiga, neces valjda ici citati prijevode...

Uzmi si neku knjigu iz zanra kakav inace volis! Ako volis krimice, uzmi npr. Michaela Connellyja, ako volis ljubice, citaj to (premda ti profesor vjerojatno nece biti odusevljen)...
Evo, reci kakve knjige inace volis pa cu ti predlozit par... A sto se tice vokabulara, cilj i jest njegovo prosirivanje, znaci citat ces tako i tako s rjecnikom (prvo englesko-hrvatskim, a kad postanes faca uzet ces jednojezicni)...
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom