Pogledaj jedan post
Old 08.09.2012., 21:52   #8
Bez namjere da ikoga vrijeđam, ali moram pitati zašto bi građane Hrvatske trebao boliti kurac za probleme nekakve muslimanske etničke manjine na drugom kraju svijeta?

Zaboli me neka stvar za nekakve Rohinge za koje nikad nisam ni čuo. Ne zanimaju me niti sukobi pripadnika dvije meni strane vjere, kulture i rase u nekakvoj beznačajnoj zemlji kao što je Burma s druge strane kugle zemaljske.

I ponajprije bi autor teme, po slici očigledno bosanski musliman, trebao shvatiti da muslimani baš nemaju neko moralno pravo kukati o "genocidu" nad njima jer već stoljećima, a i u ovom trenutku pripadnici islamske vjere provode nasilje, teror pa i genocid nad brojnim pripadnicima drugih vjera, osobito moje kršćanske, u mnogim zemljama gdje su većina. Uostalom ima ovdje tema o svakodnevnom nasilju nad kršćanima koje se uglavnom odvija u većinskim muslimanskim zemljama.

Tek kada muslimani promijene svoj način tretiranja neislamskih manjina mogu eventualno računati (uz faktor zaborava) na neko suosjećanje. A ako autor teme želi biti humanist, neka se pozabavi jednim drugim genocidom koji su pripadnici, ne samo njegove vjere, nego i njegovog naroda, počinili nad katoličkim Hrvatima naprimjer u Zenici, Bugojnu, Kaknju ili Konjicu i brojnim drugim gradovima i selima u BiH odakle su Hrvati praktično nestali.
Stup društva is offline  
Odgovori s citatom