Pogledaj jedan post
Old 17.05.2017., 15:05   #2251
Črna mati zemla

Prije pročitanog romana, nažalost.

Bez spojlera; dobra, zaokružena predstava neugodne tematike koja zahtijeva malo više pažnje i iziskuje lagani napor pri gledanju, ali na kraju ostavlja jak dojam.

Sa spojlerima : Predstava u koju je uloženo mnogo truda, ali po meni malo ipak pretrpana motivima koji na jednoj sceni, unutar dva i pol sata, ne funkcioniraju nužno tako dobro i harmonično kao u knjizi. Ritam mi nije sjedao prvih sat vremena predstave. Zagrebački, 30-godišnji Matija nemjerljivo lošiji od međimurskog dječaka, i ona početna epizoda s djevojkom mi nikako nije sjela. Ona jest tu kao okidač svega, ali baš mi je traljavo napisana i izvedena, i taj odrasli Matija mi se nikako ne slaže sa slikom maloga koju dobivamo naknadno. Kao da je uz naglasak iz djetinjstva izgubio i ogroman dio osobnosti, tako je... običan?

Adrian inače sjajan, Dado je možda i najdivniji u predstavi - njegov me lik najviše rastužio i od njegove izvedbe sam imala knedlu u grlu, a odličan mi je i duo Meničanin & Manojlović kao Hešto i Pujto.

Uf, još jedna stvar... onaj kraj. Ne znam kako je u knjizi, ali čemu to Mislim na 'ispovijesti' samoubojica + Dadinog lika na književnom naglasku, to je tako tipična zekaemovska scena, poslažu se u kolektiv i onda svatko kaže jednu rečenicu i onda se to kao uklapa u neki zajednički zaključak i.... uh, umjesto da me satre na kraju, nekako me baš 'ohladilo'. A inače je baš izbjegnuto pretjerano 'crtanje' u predstavi, mislim da se i ovdje moglo drugačije.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom