Pogledaj jedan post
Old 10.11.2006., 19:30   #92
eto ja već 2g plaćam III stup i to u RBA. Ulazna naknada je 900kn koju možeš odmah platiti ili kroz neko vrijeme. ja mjesečno uplaćujem 420 jer je to 5000 na koji dobiješ 1250 državnih poticaja (jaih još nisam dobio za prošlu godinu) U fond sam ušao prošlo proljeće, dosad uplatio 10000kn, platio ulaznu naknadu odmah 900kn, i još sam u gubitku, tj porast vrijednosti uloga još nije anulirala tih 900kn. Kadsam ušao bila je cijena cca 120, a ovih dana je 138-139 Kn. poreznu olakšicu koristio sam za prošlu godinu a za ovu ne namjeravam. jer ako je koristiš onda će operozivati kad izlaziš, i to navodno po 15%. No to je postotak danas. Tko zna šta će biti za 30g, možd će stopu povećati na 25% i onda smo u pušioni. Mislim tko garantira da tu stopu neće povećati. Eto vidite kak su smanjili poticaje na satmbenu na 15%, ovih poticaja ovdje se još nisu sjetili smanjiti...ali tko zna kad hoće

teoretski očakšicu bi se isplatilo koristi ako bi taj povrat iskoristo za uplatu u fond, no kako povrat love sjedne sredinom godine i to na tekući lova kako dodje tako i onde, ili pokrije minus na tekućem ili ide u potrošnj
isplati se samo ako povrat investiraš u fond, a za to treba biti ful discipliniran. ja nisam, pa olakšicu više neću koristi. mislim sad nek godišnje dobijem cca 1000kn povrata i to potrošim, nakon 34g na koliko potpisao ugvor dobit 34, ajmo reći max 40000kn, a kod izlaza će me oporeznuti s bar 15% (iako sigurno i više) što će sigurno biti više od 40000 a to će jako boljeti
Edgar is offline  
Odgovori s citatom