Pogledaj jedan post
Old 24.06.2006., 20:45   #18
Quote:
mišica kaže:
Nažalost moram demantirati drugi dio tvoje porukice tj. odgovora oko vjenčanja u crkvi...itekako se mora matičaru za prijavu vjenčanja, ugl košta oko 200 kn. također se dolazi 30-ak dana prije, a tamo se daje izjava o izboru prezimena i još neki detalji, treba mu donijeti domovnicu, rodni list i adrese i imena kumova. Nakon male procedure dobije se zelena potvrda koja se tek nosi svečeniku, ali i tu postoji nastavak...ukoliko jedno od vas dvoje nije iz župe u kojoj se vjenčavate (ili oboje to niste) morate mu donijeti potvrdu o slobodnom stanju iz svoje župe, potvrde o svim sakramentima te potvrdu o završenoj predbračnoj pripremi (tečaju)...i sve to u roku od mjesec dana prije datuma...
Thx, ovo s domovnicom sam skroz zaboravila. Starcima sam rekla da mi izvade Rodni list i Izvod iz matične knjige rođenih (to su dva različita dokumenta, pa za svaki ako budu trebala oba) jer nisam rođena u Zagrebu.
I već sam rekla staroj da ode pitat kod župnika taj krsni list i "slobodni list".

Sad - domovnica, imam jedan primjerak doma, a jel to isto ne smije bit starije od 3/6/koliko mjeseci or what?

I jel domovnicu mogu dobit u Zagrebu, gdje imam prebivalište ili opet samo u mjestu rođenja.

Jooooj, za popizdit od papriologije...
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom