Tema: štitnjača
Pogledaj jedan post
Old 26.09.2004., 07:50   #4
Moje iskustvo.
Snimka na nuklearnoj,scintigram.
Moj je nalaz pokazao puno blaži oblik hipertireoze, a dijagnoza je bila toksični adenom,tzv.topli čvor.
E sad je nastupila "kolizija" specijalista.Riječka endokrinologica preporuča lijek Favistan(1985 možda sad ima neki drugi).Zagrebački endokrinolog kaže: adenom je tumor, treba ga rezati dok ste mladi i zdravi.
Što sam i napravila 1970.Operacija uspjela, sve super.
Petanest godina kasnije ista priča.Nema općih simptoma, jedino se vidi kod gutanja kako štitnjača "skakuće" po vratu.Nuklearna, scintigram.Nalaz: na istom "krilu" (štitnjača je u obliku leptira) gore toksični adenom (opet) tzv.topli čvor a dolje tzv. hladni čvor.Ovaj put mi je endokrinolog rekao doslovce: dr. xy (kirurg ) ima ambulantu, idite kod njega i dogovorite odmah operaciju:Hladni čvor se voli pretvoriti u...
Opet operacija.Još uspješniji oporavak nego nakon prve i tanji šav(čudno, al' istinito, jer se valjda metoda šivanja usavršila).

Dakle, ako scintigram pokaže bilo kakvu vrstu tumora....rezati.Znači kad se dobiju svi nalazi tada treba ići dobrom doktoru.Možda i jednom na nuklearnoj i jednom endokrinologu. Ako nije tumor, onda naravski (postoji još puno poddijagnoza) liječenje.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline