Pogledaj jedan post
Old 11.08.2010., 09:25   #30
Quote:
elitist kaže: Pogledaj post
... Kako nisam imao problema sa policijom od svog rođenja nisam se snašao u tom trenutku te sam potpisao da sam primio taj papir u ruke i nastavio put doma...
Nisi potpisao priznanje prekršaja, nego si potvrdio da si preuzeo taj papir. Da nisi htio potpisti, policajac bi tako napisao i svejedno ti ga uručio. Ovime ništa nisi izgubio, a na sudu možeš reći da si surađivao u potpunosti, što si dokazao i svojim potpisom. Veliki plus.


Quote:
elitist kaže: Pogledaj post
... Kako, kada, kome se žaliti na ovu kaznu. Kada će mi doći poziv za sud ili što već? Tvrdim da nisam prošao kroz crveno ali policajčeva riječ protiv moje (nemam svjedoka) je ipak na sudu jača...
Na sudu se utvrđuje istina, a policajci u najvećem broju slučajeva govore istinu (na žalost).
Što se tiče žalbe, moraš se žaliti odmah (na dnu papira koji si dobio ti piše uputa). Napišeš žalbu u bilo kojoj formi, bitno je da sadržava tvoje podatke, podatke postaje koja ti je izdala prekršajni nalog, broj naloga (gornji desni kut, počinje s 511-...) i činjenicu da se žališ (ulažeš prigovor ili kako god). Na kraju staviš datum (pazi na rok) i potpišeš se. To odneseš u postaju ili pošalješ preporučeno (kako bi bilo u roku i kako bi imao dokaz da si poslao). Tada će postaja sve zajedno poslati na sud, pa ćeš dobiti poziv za ročište na kojem ćeš sve saznati iz prve ruke.


Quote:
elitist kaže: Pogledaj post
... Jeli moguće barem da mi sud poništi tu kaznu od 3 mjeseca oduzimanja vozačke dozvole, to mi je stvarno previše za gore naveden prolazak kroz ŽUTO svjetlo iako policajac tvrdi suprotno što je uostalom njemu teško procijeniti jer je bio podosta iza mene a uz to je bila i noć...
Možeš se žaliti na bilo što, ali teško ćeš poljuljati policajca u njegovoj tvrdnji da je bilo crveno. Bolje ti je skoncentrirati se na olakotne okolnosti: nekažnjavan si, radiš puno kilometara i uvijek si uredan vozač, nezaposlen si i nemaš izvora prihoda (i sve čega se možeš sjetiti)..., i da si uvjeren da nije bilo crveno (jer namjerno ne bi prošao kroz crveno), ali ostavljaš mogućnost da jesi, obzirom da je bila noć i nije bilo prometa, da si se žurio... a i ako je tako (da si prošao kroz crveno) da se kaješ, da nisi nikoga ugrozio (nije bilo prometa), da se kaješ i da se neće ponoviti. Na kraju se zahvališ na razumijevanju i tražiš opomenu ili manju kaznu, budući da će i one ostvariti svrhu kažnjavanja (prevencija da ćeš ubuduće bolje paziti).

Teško da ćeš se potpuno izvući (u bilo kojem slučaju), ali suci u slučaju priznanja (makar i ovako neizravnog), kajanja i par olakotnih okolnosti, imaju običaj izricati trećinu od početne kazne, a ako ti je prvi put, onda ne izriču oduzimanje vozačke dozvole (u pravilu).


P.S.: Ovo je bilo "ukratko", a imaš i divovsku temu sa drugim primjerima.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom