Pogledaj jedan post
Old 22.10.2013., 21:07   #17
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Hvala puno za sve informacije. Ja sam mislila sutra to ići da odjavim mamu. Je li mogu ja prvo tražiti samo smrtni list i naravno da ispunim te uplatnice i biljege što treba. Htjela bi što prije otkazati mirovinsko i zdravstveno osiguranje. Mogu li ja naknadno ići u tu općinu Črnomerec po tu smrtovnicu jer ne snalazim se baš s time što je imala od imovine? Treba mi vremena dok nađem te sve dokumente. Da li je za odjavu sa zdravstvenog i mirovinskog dovoljan samo smrtni list? Ako je osoba umrla 11.10. mi imamo pravo za mirovinu za cijeli 10. mjesec? Ta mirovina dolazi tek početkom 11. mjeseca. Gdje se ide za odjavljivanje mirovine, u Tvrtkovu ili tamo u onu ulicu kod Sheratona? Ja imam samo maminu osobnu iskaznicu koja je istekla 6.10.2013. dok je mama ležala u bolnici. Rodni list nemam sigurno. Domovnicu bi trebala potražiti, negdje bi trebala biti. Je li nužno da nosim u tu općinu Črnomerec maminu domovnicu kako bi dobila smrtni list? Mogu li dobiti smrtni list i bez domovnice?

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
Ne treba ti nikakva domovnica. Oni imaju papire iz bolnice o maminoj smrti. Prvo trebaš imati smrtni list da bi mogla odjaviti sve ostalo. (mirov.zdrav.)
Da imate pravo na cijelu mirovinu za 10 mjesec ali ćete ju dobiti tek kada bude gotova i pravomoćna ostavinska rasprava. Na raspravi navedite da ima i ta zadnja mirovina od 10 mjeseca. E sada ne znam jel u trpimirovu ili tvrtkovu se ide s pravomoč. Rješenjem o nasljeđivanju. Nisam ni ja još bila jer nisam dobila pravomoč. rješenje. Moj otac je od ostavštine imao dosta toga..
Nekakva polja, oranice..nisam to niti prikazivala. Prikazali smo samo njegov dio stana i grobno mjesto. Oni te pitaju za sve i svašta..jel imala brod, oružje..
Pripazi da li je mama bila u minusu. Oni su odlično povezani i mojem tati je dan poslije smrti odmah blokiran račun. Imao je dug od 300 kn i oni to automatski smatraju crvenim minusom i naplaćuju kamate po danu ne po mjesecu. To su zvali mamu i ona je podmirila ali nismo mogli zatvoriti račun jer nemamo opet to pravomoć. rješenje. Svaki dan ga očekujem pa ću onda zatvoriti skroz račun.
Za dopunsko osiguranje stvarno ne znam. Kada ćeš sa smrtnim listom ići odjaviti zdravstveno pitaj da li treba platiti i dopunsko za taj mjesec.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom