Pogledaj jedan post
Old 05.01.2017., 17:32   #3
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ne vidim zakaj bi se zakretal ako imaš pošteni nosač i ako si ga naravno postavil u vagu kak se spada...
Zakretat će se sasvim sigurno ako nosač nije u vagu ili ako je nosač neki jeftilen koji ima pun kufer lufta...

Ne recimo ja imam Vogels koji je fakat kvrga od nosača realno ti treba oružani list kad ga ideš nosit
i tu nema nikakvog lufta ni milimetra i ak ga postaviš kak treba nema nikakvog zakretanja...

E sad svijanje panela nemre bit do nosača, eventualno do samog TV-a ako mu prihvat nije napravljen kak se spada...
Pravi nosač i košta! Ja moj TV mogu odmaknut više od 50 cm od zida i ne zaokreče se nimalo jer ima škare i to dvostruke, tako da je vrlo stabilan, a težak je poprilično i masivan. Prije kupnje dobro sam proučio načine na koji su izrađeni. TV se može zaokretat na stranu lijevo i desno i to za dobrih 60 stupnjeva na svaku stranu, naravno to ovisi koliko je TV izvučen od zida ali s obzirom na veličinu TV je glupo više od 10 do 15 stupnjeva inače previše strši od zida.

A za sam TV se može podesiti i vertikalni nagib do 20 stupnjeva, ali mi to ne treba.

Očito je da na nosač od 5kg sa tankim stijenkama ne ide TV od 20 kg, ali zato na masivan nosač od 30 kg sa debljim stijenkama bez problema ide TV od 20 kg, a može i duplo teži i veći do 84", jer nisač je izveden da izdrži 60 kg na maksimalnoj udaljenosti od zida!

A osim toga pričvrščuje se sa 7 fi 12mm tipli u armiranibeton tako da bi izdržao i par sto kila kada su škare u sklopljenom položaju, a ne težinu TV od 20 kg!

Kod nas kada sam gledao u trgovini našao sam samo jedan malo bolji nosač i cijena je bila cca 600 kn, ali je materijal bio znatno tanji i dužina škara kraća, a dio koji ide na škare i na koji se postavlja TV nije fleksibilan pa da prihvati TV od 32" do 84"!

Definitvno na tržištu ima puno raznih nosača, ali kvaliteta nije na većini baš najbolja, pa dolazi do ovih pojava koje se spominju kao krivljenje i sl.

Ajmo reč da 30 kg nije neka težina, ali kada ga ljudi pokušaju podići iznenade se koliko je zapravo težak u odnosu na svoju veličinu i velika većina ga onda niti ne pokušava podići jer kažu da je to preteško za podići. Ovo po trgovinama dignem sa dva prsta! Ovog dižem sa dvije ruke!

Naravno da ovakav nosač nema smisla za TV manji od 50"!

A kupljen je i montiran sa ciljem da jednog dana nosi i 75". Ali optimalno će biti 65" s obzirom na veličinu prostorije i udaljenost s koje se gleda, mada i ovih 55" zadovoljava, ali nekako mi se 65" čini optimalna veličina, ali je za sada ipak preskupo, nije da se ne može kupiti, ali se po meni trenutno ne isplati dok se cijene još malo ne spuste!

Evo ovaj nosač mogu preporučiti, naravno dostava je 30 EUR na ovu cijenu kada se naručuje iz Njemačke!

http://www.oneforall.de/tv-wandhalte...120-32-84.html

https://www.youtube.com/watch?v=YolDDW-fcXg

Ako netko treba imam 1 viška! Za kontakt PP!

Evo ovaj je dobar i ne zakreče se nimalo makar je u maksimalnom položaju udaljenosti od zida i zaokrenut ili paralelan sa zidom! Al ako kupiš smeće onda imaš uvijek smeće!

A evo dokaz da se kvalitetan nosač uopće ne krivi: https://www.youtube.com/watch?v=8ihmpVx2SD4#t=45.030612 može se na njega i objesiti ako treba!

Zadnje uređivanje krekre : 05.01.2017. at 17:53.
krekre is offline  
Odgovori s citatom