Pogledaj jedan post
Old 06.01.2017., 08:05   #7
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Ja sam uzeo one for all.
Djubar od nosača....a deklariran za 50kg.....i do 60 incha.
Sony od 50incha se savio panel.....da sam ga ostavio do jutra bio bi za bacit.
A ono malo što je bio gore......imao je dupli preklop....i onda.....stavis preklop na jednu stranu tv je nagnut ulijevo.....stavis ga na drugu stranu....tv nagnut udesno.
Samo kada je na sredini.....onda je tv horizontalno.......
Taj nosac je za tv od max 32 inca po mome sudu.....a oni ga deklarirali za 60 incha.
Nije masivan.....lim se pigao....a normalno da i panel....jer je pričvršćen za taj lim

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ovaj je deklariran do 84"! Koliko vidim za sada je sve OK i ravan je kako ga god ostavio. Ako ga nisi postavio u horizontalu kod montaže onda je normalno da ne može biti ravan kada se škare izvuku i zaokrenu na jednu ili drugu stranu!

A ovo sa savijanjem panela to mi nije uopće jasno, jer na škare dođe dodatni nosač koji je krut i na njega dođu dva pomična nosača po horizontali koji stoje vertikalno i na koji se montira TV. Naravno tu treba paziti kod montaže jer originalni vijci su prekratki, pa sam kupio duže ispod kojih dođu plastični podmetači visine 2,5 cm koji dolaze uz TV a konačni položaj se štela sa metalnim šajbicama debljine 0,5 mm i stavljaš koliko treba da šaraf bude pod naponom i da ne ode preduboko u navoj na TV. Upravo zbog toga što se tebi dogodilo.

Naravno da se panel savije ako ti jedan od šarafa ode do kraja na panelu a drugi samo do pola pa panel navlačiš sa različitom silom okomito na panel npr u 3 točke 1 sila a u 4 duplo veća, naravno da se onda savija. Treba znati i ispravno montirati! Postoje i moment ključevi za takve stvari! Ista vam je stvar i na glavi od motora, svi šarafi moraju biti pritegnuti jednakom silom.

Nije stvar da se pretjera kada se nešto priteže! Osim toga ovi vetikalni nosači se montiraju na stolu dok TV leži na svojem prednjem dijelu i onda se zajedno sa TV natakne na montirani zidni nosač i osigura sa dodatnim vijkom od ispadanja sa nosača na zidu!

Očito nije baš samo tako montirati zidni nosaš ispravno!

Ovako izgleda jednostavno izbušit rupe, namontirati i stegnuti tako da TV izvadiš dušu od pritezanja i samo natakneš, a onda ništa ne valja!

Nije bušilica, libela i šarafciger baš za svakoga!

Inače TV se montira na dva vertikalna nosača koji se onda postavljaju na horizontalnu masivnu ploču koja je pričvrščena na ove dvostruke škare. Poželjno je TV postaviti u sredinu te nosive ploče! Dakle dvije vertikalne šipke koje nose TV trebale bi otprilike postaviti simetrično u odnosu na sredinu nosača a to se radi klizanjem lijevo desno i na kraju fiksiranjem sa šarafima kada se postigne idealna pozicija! Nije to baš samo stavit TV na nosač i onda reć kako niš ne valja!

A da ne bi ni ja ispo genije, nosač sam dva puta postavljao, jer je prvi puta bilo OK, ali je bilo previsoko, pa sam ga spustio za 30 cm, tako da je TV sada niže i u visini očiju kada se sjedi! Dakle morao sam dva puta bušiti! U prvoj varijanti ipak sam morao malo podići glavu kod gledanja što me smetalo! Sada mi je donji rub TV na 85 cm od poda što je taman kada se sjedi s obzirom na veličinu ekrana!

Zadnje uređivanje krekre : 06.01.2017. at 08:26.
krekre is offline  
Odgovori s citatom