Pogledaj jedan post
Old 09.08.2017., 10:56   #64
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Ajmo po redu. Reći čovjeku: "crkni, zli kurvin sine" je po mom mišljenju dovoljno da ga se riješi. To nije kritika, nego očiti grozni govor mržnje. Ne mislim da bi se suradnici u svemu trebali slagati. Mislim da bi se svi (ne samo suradnici) trebali slagati da nije nikako ni u kojoj formi prihvatljivo drugom čovjeku reći: "crkni, zli kurvin sine". Nikako nije prihvatljivo napisati: "Die you evil S of a B".

Da ja sad to npr. tebi kažem, sasvim sigurno bi me moderatori sankcionirali i ne bi prihvatili tvoju tezu da te ja samo kritiziram.

Ovo je dio u kojem Krešimir Miletić odgovara Stubbsu: "Čiji si ti sin dr. sc. Paul Stubbs? I kako bi se osjećao ti Paul, koji si kao stranac došao u Hrvatsku koja te primila i koja te hrani, da netko tvoju majku nazove kurvom, a tebe kurvinim sinom? I da ti napiše da crkneš?
Dno dna.

Vidiš, taj kardinal vodi Crkvu nas Hrvata, naroda koji te primio i koji ti daje kruh. Naroda koji je 90% katolički. Taj kardinal me uči da tebi ne uzvratim istom mjerom. A svašta bih ti mogao napisati. Mogu ti jedino reći da si osramotio svoju obitelj, sebe i svoju majku. Osramotio si i sve ljude koji su vjerovali u tvoju humanost. Jer ovakve riječi može napisati samo duboko dehumanizirana osoba."

Očekuje se reakcija ministrice!
Jest govor mržnje s kojim se ja kao niti ti ne slažem.....jel ga valjda malo ima primjerice u košićevim riječima pa čak i samog batarela pa ne vidim reakcije od istog ili istih.

Kaj se drugog dijela tiče taj odgovor je tipičan primjer potpuno pogrešnog shvaćanja demokracije i suvremenog društva..taj valjda ima dojam da time što pripada kc-u ima nekakva dodatna prava....
Prvo, crkvu u hrvata vodi papa a ne kardinal. Svakog se može kritizirati i potpuno je nevažno koji položaj zauzima. Niti je bozanića netko pitao da ikoga primi niti on može nekoga primati/ne primati u sekularnoj državi. Stubbsu nitko ne daje nikakav kruh a najmanje kc, čovjek radi i zarađuje kao i svi drugi... (osim navedenog bozanića i njegovih, njima stiže apanaža iz proračuna svake godine bez da moraju dati izvještaj). To što je 90 % hrvata formalnih katolika je isti argument kao što u rh ima 53 % žena...nikakav osim statističkog. Uostalom ja znam gomilu katolika koji smatraju bozanića lošim kardinalom, a o onom iz siska da ne pričam. Ovo kaj je napisao stubbs je ispod svakog standarda i jako ružno...ali niti je jedini, niti je prvi, a neće biti niti zadnji (na žalost). Sad malo istraži desničarske novine pa gledaj izljeve mržnje u naramcima ako je to ono što ti smeta.

Možeš očekivati i godot-a. Zašto bi ministrica reagirala na facebook objavu s posljedičnom isprikom? Uostalom kakve točno ona veze s njime ima?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom