Pogledaj jedan post
Old 24.01.2007., 10:01   #56
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Nije u tome problem. Naime kada se govori o šerijatskoj državi, nužna je stoljetna priprema stanovništva za istu. Ne mislim da je ova generacija muslimana spremna za tako nešto. Međutim ovi forumaši postavljaju hipotetička pitanja na koja im se trudim odgovoriti također hipotetički.

Drugi je problem što neki koriste upravo ta hipotetička pitanja da bi širili Islamofobiju.

Treći je problem što se šerijatska država poistovjećuje sa vehabijskom verzijom iste.
A sta ako ja necu u serijatsku drzavu niti hocu da u njoj zive niti moja djeca niti njihova djeca, ali mi se iz te drzave ne seli?

Nije do tebe da lijecis Islamofobiju, jer ti ne govoris za sve Muslimane nego samo za sebe. Islam kao i bilo koja druga vjera, ideologija ili politika ima svoju ekstremnu i neprihvatljivu verziju za one koji nisu u nojo,j ili nisu u njoj onoliko koliko neko ko je uredjuje odredi. Lijek za Islamofobiju je prilagodjavanja Islama za 21 vijek.

Ne znam koliko verzija serijtske drzave ima ali sam siguran da ne bih htio da zivim ni u jednoj.
BOSHNJAK is offline  
Odgovori s citatom