Pogledaj jedan post
Old 16.04.2003., 23:08   #18
Quote:
Adura kaže:
Musliman nije nacionalna kategorija.Svako ko se ne ponasa u skladu sa moralnim kodeksom zadatim u Kur'anu, ne moze sebe zvati predstavnikom te religije.To bi bilo kao kad bi se cetnishtvo smatralo 'pravoslavljem'.Znaci ne kuzim poentu tvog 'pitanja'.
Adura: Siguran sam ja da kuzis ali se pravis da ne kuzis.
Musliman u biti nije nacionalnost ali je u Bosni bio do '91 dok Muslimani ( veliko M) nisu poceli da se zovu Bosnjacima. Na ovo pitanje je odgovoreno u postu ispod gdje si napisala da postoji oprostaj.
Quote:
Ali iskreno i muslimanka i ne muslimanka bi se neugodno osjecala kada bi svako u nju piljio sto je otkrivena.Jednostavno to stvar kulture te zemlje.Ne vidim nista diskriminirajuce u tome.
Bojim se da se ne slazem s ovim. Ovakvo razmisljanje je posljedica (vjerskog) odgoja ali ipak razumijem zasto neko ovako razmislja. Primjer koji sam naveo (Iran) je diskriminacija recimo zena sa zapada a opet s druge strane muslimanske zene zele da budu pokrivene na zapadu. Malo mi je nelogicno. Da li se moze diskutirati o religioznoj diskriminaciji kad vlasnik prodavnice na zapadu nece da zaposli muslimansku zenu s feredzom da radi na kasi ( slucaj koji se desio).
Znam sto je uvreda casti ali te zene nisu zgrijesile same vec s drugim muskarcima nekad ozenjenima. U slucaju njihovog ubojstva od strane supruge da li bi supruga dobila samo 3 mjeseca? Mislim da bi dobila malo vise. Grjesim li ?
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom