Pogledaj jedan post
Old 02.12.2011., 01:45   #9
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Sindrom kubitalnog kanala. To sam imala ja. Na lijevoj ruci, iako sam dešnjak. Razlog je najvejrojatnije taj što često za kompom naslanjam bradu na lijevu ruku koju nalaktim. A puno sam za kompom....a i tv gledam na lijevom boku opet sa podignutom glavom koju pridržava lijeva ruka. Pogedajte koliko se možete poronaći u tim simptomima, pa....uglavnom, na kraju ispada ovako: može vam proći i samo, a mogu nastati i velika oštećenja zbog koji se šaka zgrči...ali sve to ako se ne reagira na vrijeme. Ja sad imam bgo oštećen živac, a iječnici opće prakse sam otišla dva dana nakon što su mi utrnuli prsti, no, nije me htjela slati fizijatru, samo mi je rekla neka kupujem B-kompleks, dok nisam pošizila i sama si platila preged i uvalila joj nalaz.

E sad, idemo dalje....često još ljudi imaju i ovo: Sindrom karpalnog kanala. A oni koji nemaju ni to ni ovo gore, najčešće imaju ovo:
cervikobrahijalni sindrom.

Eto, sve proučite, s obzirom na simptome, pa....i nemojte misliti da morate imati baš sve te simtpome. Recimo ja imam cervikobrahijalni i vrat me nikad ne boi, a to se navodi kao osnovni simptom....

Moj savjet: probajte kroz neko kraće vrijeme promijeniti navike kod sjedenja, kretati se više i tak....sve vam piše na linkovima...ne čekajte predugo i ako ne dođe do poboljšanja - liječniku opće prakse koji bi vas trebao uputiti na neke pretrage ili fizijatru. Sve su to promjene koje su ozbiljne i progresivne ako se ne reagira na vrijeme....
Hvala ti na linkovima, al u sva tri od ta linka pronalazim pola onoga sto je meni s rukom a pola onoga sto nije tako da... ne znam... uglavnom ja sam sad namazao taj dio ruke sa kremom "Deep Relief" ne znam dal ti je poznato, te stavio one elasticni zavoj oko ruke pa cu vidit...
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom