Pogledaj jedan post
Old 09.12.2005., 10:56   #36
Quote:
Leda kaže:
Sta im to uopce znaci na nalazu - "dosta bakterija"?
Mislim ono, daj, ak ima *dosta* bakterija, izoliraj bakteriju i napisi koje to bakterija ima i u kolikoj kolicini! Kaj ne bi to trebalo tak biti? Ovo "dosta bakterija" zvuci totalno neozbiljno i nis ne govori.
pa ne znaci skoro nista, osim indiciju da bi trebalo provjeriti i izolirati te uzgojiti te bakterije, ako su tu

to je preliminarna pretraga, radi se iz uzorka urina uzetog u nesterilnu posudu, skupa s ostalim parametrima koji se gledaju "otprilike", tj. uz pomoc test-trake (npr. prisustvo glukoze, ketonskih tijela, krvi, proteina)

test-traka ima i indikator za prisutnost nitrita, oni su prisutni ukoliko postoje neke bakterije koje prevode nitrate (inace normalno prisutne u svakom urinu) u nitrite. ako su nitriti pozitivni, onda pogotovo sumnjamo na bakterije, makar negativni nitriti ne znace nuzno da bakterija nema - koliko ja znam. mozda grijesim.

ono sto ne znam je sljedece: na osnovu cega pisu opise poput "dosta bakterija"? cini mi se samo na osnovu izgleda urina. a on moze biti sumnjiv i zbog stvari koje nemaju veze s bakterijama.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom