Pogledaj jedan post
Old 24.01.2011., 12:35   #9
Slazem se da bi trebalo sve to postrozit al fala bogu da na moru nema toliko nezgoda kao na cesti.
Sve ja to jako dobro znam jer mi dodzu ljudi s dozvolom i ne znaju niti di se i kako poli motor, kad vidin da nista ne znaju izgubin po ure pa malo ucimo pristajanje i manevriranje.
Problem je drugi sto je lakse upravljati s brodom s vanbrodskim motorom i z nogom jer kad skreces usmjerava se i propeler pa puno bolje slusa na timunu, pa ti igra ,tezina broda pa visina zbog vitrova koji uvijek pusu iz razlicitih smjerova, pa i dno broda, sve jedan brod je drugciji i drugcije se ponasa na moru i prilikom manevriranja. npr. da imas jako puno iskustva s gliserima na vanbrodski pogon i dodzes na brod s fixnim propelerom teskim 3 tone i moras izaci iz porata di moras malo naprid malo nazad malo livo malo desno mislija bi da se nesto pokvarilo s mehanizmon za upravljanje. zato samo polako bez nervoze smireno i spremno na sve i onda ide i covik sam nauci.
Vjerovatno ce skole morati imati brodove i najvjerovatnije ce kupiti one na kojima ce biti najlakse upravljati.
A najvise se nezgoda na moru desava jer ljdi ne gledaju prognozu prije izlaska na more, nemara, nebrige prave se hrabri pa onda tek zbog neiskustva.
Najveca praksa je ipak sto vise sati na moru i samo se drzati osnovnih upozorenja koje ces nauciti ako budes ici polagati.
Jer svaki dan na moru je drugciji.
Ako si bez iskustva preporucam ti da krenes s gumenim brodovima jer su jako upravljivi,puno stabilniji i sigurniji na nemirnijem moru i ako se molo naslonis na drugi brod ili rivu nece se dogoditi nista. Zato sam se ja na njih odlucija
www.rentaboatzadar.com
mareta07 is offline  
Odgovori s citatom