Pogledaj jedan post
Old 15.09.2006., 11:45   #12
Ja nisam još kupila ni maramu ni klokanicu, kinderbet i madrac + posteljina, autosjedalica, kolica i madrac, komodica za njezine stvari, pelene, robica, kadica, meni šlafrok, piđama u koju stanem i šlape za bolnicu.... skupi se toga.... i još ima stvari koje moramo kupit, a znaš kak je s lovom....

U svakom slučaju, proštudirala sam to područje
Odlučila sam se za maramu, klokanice nisu za jako malu djecu, nju ću kupit u slučaju da se s maramom baš nikak ne snađem (ipak sam visoka i treba zamotat oko mene više od 5 m platna ). Kažu da klokanicu ne smiješ koristit kad je beba ful mala, a poslije kad je veća je preteška i ode ti kralježnica, što sve sa maramom nje slučaj. Ima jedan model klokanice za kasnije koji ti prenosi težinu djeteta na kukove pa ti kralježnica ne pati, ali sad se nemrem sjetit kak se zove, moram muža pitat.
Gledala sam testove i čitala forume gdje o svojim iskustvima s maramama pišu mame koje su ih koristile i na kraju sam odlučila zažmirit na cijenu i kupit Dydimos, oni ipak imaju najkvalitetnije marame. U svakom slučaju, morat ću zažmiriti i na dezen, jer one koje mi se sviđaju nemaju najbolje tkanje, prečvrste su i urezuju se mamama u kožu i bebama u nogice, tak da ću uzeti neku sa žakard tkanjem jer su te najtanje (najugodnije su za ljeto, kažu da se pod maramom pošteno oznojiš), najrastezljivije (pa se ne urezuju), najpogodnije za ful male bebače....

http://www.didymos.de/tragetuch.html (odi lijevo- izbornik na Das Tragetuch i onda na Modelle und Preise, pa skrolaj prema dolje, tu su svi dezeni)

E, sve su žakard tkanje osim ovih s bunte streifen (šarenim prugama), a ja sam te htjela.... no dobro... bum preživila

Eventualno ću iskoristit mogućnost koju imam da ju naručim na mjesec dana za 20 ojra i onda ak ne ide, vratim im ju, a ak ide kupim i oni mi ne naplate tih 20 ojra ekstra onda.

Ovo je koliko sam shvatila najbolji način za nosit dijete, i za novorođenče, čak i bebice s displazijom kukova (nogice široko, ne lupaju u tvoje tijelo kada hodaš, jako mala beba UVIJEK mora gledati u tebe), valjda bu se slika vidjela...

http://www.didymos.de/bilder/muster/situ/lars.jpg
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline