Tema: Nekropolis
Pogledaj jedan post
Old 15.04.2008., 21:07   #12
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Moglo bi biti tako.
Ali zašto bi netko oteo običnog čovjeka i doveo ga u Necropolis?
postoje različiti razlozi i motivi za to. Evo npr. jedan primjer. Oteli su običnog čovjeka i uvjerili ga da je zabunom tu a da kao oni to ne kuže. A cilj eksperimenta je dokazati da je svaki čovjek u određenim okolnostima ubojica. Tj. dovedu ga u situaciju gdje u krajnjoj mržnji i pomutnji uma u napadu bjesa krene da ubije čovjeka. U tom trenutku eksperiment se prekida, uspavaju čovejak i daju mu serum da izgubi pamčenje.

Quote:
ctrl-c (copy) ctrl-v (paste)
meni to nek ne štima

al uspio sam koristeći ikonice iznad prozorčića iznda upisa za odgovor.

Quote:
erika85 kaže: Pogledaj post
E pa baš to...mi smo svi pod utjecajem medija, a mediji su pod utjecajem vlada (kao -vlade- množina!
Pa onda kad je postalo očito da ne mogu nastavit nijekat, da samo stvaraju kontraefekt, onda su smislili pretrpat medije svakakvim lažnim pričama, da one prave izgube na kredibilitetu!!
E ja sad kao neka pametna, a to je sve bilo lijepo objašnjeno u nekoj epizodi X-FILES-a!!
I onda su dobili to što su htjeli...skeptike!! Okrenuli su ljude same protiv sebe!!
Pametne su te vlade!!

Joooj ne to je bilo u men in black!!!
potpuno se slažem! osvjetlila si jednu stranu medalje ove problematike.
a sad ako može i neke druge problematike Nekropolis-a

ljudi u takvim zatvorima prolaze torturu do dovođenja u stanje potpune depersonalizacije. između ostalog - prisiljeni su da se međusobno nazivaju rednim brojevima a tako ih i naziva kompjuter ili glas čovjeka (kao u Big Braderu).

1. Pitanje je je li bolje da su ljudi svedeni samo na brojeve ili da su čudovišta (krvoločni serijski ubojice, multivišestruki silovatelji, psihopate masovni trovači... ) ?

2. šta ta depersonalizacija uzima a što daje?

3. ostajemo li bez ljubavi ako smo svedeni samo na broj i moramo slijepo slijediti upute hladnog stroja i bez mogučnosti komunikacije i dodira drugih ljudi?

4. mogu li nam oduzeti sposobnost da se smijemo vlastitoj nesreći?

5. koliko su bijes i nasilje duboko ukorjenjene u nama?
Rakhiimi is offline  
Odgovori s citatom