Pogledaj jedan post
Old 16.03.2009., 22:21   #4
Pitanja i odgovori u vezi Sunca i njegovih aspekta

Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Nešto smo se nedavno ja i Neva upustile u raspravu i zapitale smo se (dobro,ja ) što je točno Sunce u ženskoj karti,a Mjesec u muškoj. Kako bi se to manifestiralo u konkretnoj situaciji? Neva je rekla:˝Odi pitaj Fish.˝ pa pomislih: ˝Zašto ne.˝
Jer,čitam vaše topice,interesantni su,sve me više vuku da čitam dalje,a osnovno ne shvaćam: što je točno Sunce? Predstavlja li ono nekakve moje čisto osobne težnje kojima nema mjesta u dodiru s drugim ljudima (nadam se da kužiš što hoću reći,da nisam opet prenejasna),one moje ciljeve, nade i želje koje me čine individuom. A to je opet ASC. Zbilja ne znam kako interpretirati to svoje Sunčeko. A onda ne kužim ni svrhu toga da kažem:˝Eto,Sunce mi je u Ribama.˝


Oprosti što sam zagnjavila,ali shvaćam te neke osnovne energije planeta,već polako i kužim kako funkcioniraju neki aspekti,a muči me što mi je onaj najosnovniji princip (dakle Sunce) još uvijek velikim dijelom nepoznanica.Mislim,ne znam kamo ga svrstati.
Hvala ti i Bog s tobom kad budeš ovo pokušala dešifrirati. I mene lovi jeza kad bacim pogled na ovo gore.
Nisi me zagnjavila, sve sam skužila iz prve. No, ovo tvoje pitanje se u biti svodi na pitanje Sunca u ribama. Početi ću jednom pričom, sigurno si je čitala, no upravo ona opisuje samu srž tog Sunca (Ega).


Lutka od soli i more

Jednom se lutka od soli došetala na obalu oceana. Nikada još nije vidjela ocean, pa se zaprepastila nad njegovom veličinom.

''Tko si ti?" - upitala ga je znatiželjno.

A ocean joj reče:

''Ne mogu ti objasniti tko sam. Ali ti možeš saznati ako uđeš u mene.''

Lutka se skanjivala, šetajući i dalje obalom. Malo se plašila. Onda više nije mogla odoljeti znatiželji....umočila je palac u more. Palac se rastopio. Lutka vrisnu i povuče nogu.

''Kako si podmukao!" - vrisnu lutka. ''S tobom više ne želim imati nikakva posla!''

I okrene se da ode. Ali ocean je zaustavi riječima: ''Eto daje ti se prigoda da saznaš što je na svijetu najveće. A ti si uzmaknula!''

Lutka se predomisli....i vrati se na obalu. Opet je šetala i šetala. Pogledavala na ocean, smišljala što učiniti. Ovdje je uistinu bilo neko neviđeno čudo.

''Obećaj da mi nećeš nauditi'', reče napokon. ''Ući ću u tebe da bih saznala što je na svijetu najveće.'' I ona zagazi u vodu do gležnja…do koljena…do struka…do grla…do tjemena…I preko tjemena....

I onda više nije bilo pitanja. Ona je pomoću sebe saznala što je najveće na svijetu.......

Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Ribe su,ako sam shvatila, orijentirane na druge. Kako onda moj ego,moje,kako da se izrazim,najsebičnije i neotuđivije ja,vezan uz druge?
Evo kako:


Sunce (Ego) je onaj dio svjesnog uma s kojim se obično poistovjećujemo. Znakom ribe vlada planeta Neptun. Neptun je neosobna planeta, vlada kolektivnom psihom (to je ono more iz priče ). Neptunova funkcija jest da rastvara, da dezintegrira...zato je Ego (Sunce) u znaku ribe slab jer je neprestano podložan toj Neptunovoj dezintegraciji. Tj. tu volja (Sunce) biva potopljena i upijena Neptunovom moći rastvaranja baš poput one priče o Lutki od soli.

A upravo Sunce u znaku riba ima vezu s prvim osjećajem sebe, tkz. praiskonskim Egom i upravo zato jer se tu Sunce nalazi u sferi Neptunova utjecaja, on Ego je tu uronjen u ogroman rezervoar arhetipskih sadržaja i kolektivne memorije. No to Neptunovo uranjanje u ogroman spremnik kolektivnog nije svjesno, već ono spada u domenu vančulne percepcije pa je spoj s kolektivnim nesvjesnim....ustvari spoj s onim "drugima" koje ti spominješ.

Upravo odatle ribama moć intuicije i znanja o tome "što drugi misle" ili "što drugi osjećaju". Ali i problem kada treba ispoljiti vlastitu volje (Sunce) jer je Neptun bezgraničan.


P.S. Evo na kraju, jedan primjer iz svog iskustva: Jednom sam na faksu više mjeseci radila opsežni semestarski rad, uz brdo neprospavanih noći, truda i muke....na kraju kada je sve bilo gotovo i ušminkano, sve tvrdo uvezah i predam. I onda se još nakon nekog vremena čudila što me mentor ne zove na konzultacije mog uradka, dok nisam saznala da sam ga zaboravila potpisati. Mislim....nije to jedini primjer Neptunovog antiEga, ali eto sada me baš sjetilo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom