Pogledaj jedan post
Old 01.04.2011., 22:09   #7
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Zašto ne daju 10% kamate, kakvo je to pitanje? Pa što ti misliš da bankari seru tu lovu koju isplaćuju kroz kamatu. Netko mora to platiti, a to plaćaju oni što su digli kredite i vraćaju ih sa kamatom. A sad se ekipa žali da im je 7-8% kamate na kredit previše, a ti bi da banka isplaćuje štedišama 10%. Na koju foru?
Plaćaju je kamatama sa kredita koji su mnogo veći nego u kamatama u oročenoj štednji. Ako se tako gleda, svaka moja kuna stavljena u banku postat će 3 kredita od 25lipa nekome + 25 lipa obvezne rezerve... plus na sva 3 kredita ide kamata, i nakon par ciklusa uloga i izdavanja kredita banka na temelju 1kn uložene, ako se teoretski gleda, mogu izdati 3kn kredita uz kamate, još ako se gledaju bezgotovinske transakcije.... uglavnom- imaju oni para, trebale bi veće kamate biti. Znam da tržište određuje cijenu, ja sam samo izrevoltiran time što takva štednja nema veze s pameti. OĆU PARE SIGURNO I BRZO! hahah znam da toga nema, al proučavam pa da u budućnosti imam nešto... nemojte me odma napadat- nisam ni ja ekspert u financijskom svijetu
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom