Pogledaj jedan post
Old 19.06.2013., 03:33   #41
Talking

Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Same ne-Biblijske izmišljotine.

Gdje piše u Bibliji da će se Isus kome ukazivati?
Ili piše da se čeka Njegov 2. dolazak,
kada će Ga SVI vidjeti! - ?
Na žalost neće ga vidjeti..

Hoće li se Krist pojaviti u vidljivom obliku na oblaku i zatim pred očima svijeta uzeti na nebo vjerne kršćane?
Je li Isus rekao da će ga svijet ponovno vidjeti doslovnim očima?
Isus je u Ivanu 14:19 (St) rekao svojim vjernim učenicima: “Još malo, i svijet me neće više vidjeti, a vi ćete me ponovno vidjeti, jer ja živim i jer ćete i vi živjeti” (kurziv dodan). (Usporedi 1. Timoteju 6:16.)
U kom smislu Gospodin ‘silazi s neba’?
Može li Gospodin “sići s neba”, kao što stoji u 1. Solunjanima 4:16, a da se to ne vidi doslovnim očima? U vrijeme drevne Sodome i Gomore Jehova je rekao da je odlučio “ići dolje da vidi” što ljudi rade (1. Mojs. 18:21, St). No nitko od ljudi nije ga tada vidio, premda su vidjeli anđeoske predstavnike koje je poslao (Ivan 1:18). Slično tome, Isus se ne mora vratiti u tijelu da bi nagradio svoje vjerne sljedbenike na Zemlji.
U kom će onda smislu ljudi “vidjeti” Gospodina kako “dolazi na oblaku”?
Isus je prorekao: “Tada će vidjeti ‘Sina Čovječjega [Isusa Krista] gdje dolazi na oblaku’ s velikom moći i slavom” (Luka 21:27, St). Ova i slične izjave nimalo ne proturječe Isusovim riječima zapisanima u Ivanu 14:19. Prisjetimo se: Što se dogodilo kad je na gori Sinaju Bog ‘došao k narodu u gustom oblaku’, kao što piše u 2. Mojsijevoj 19:9 (St)? Bog je ondje bio prisutan, ali nije bio vidljiv. Izraelski je narod vidio dokaze njegove prisutnosti, ali nitko od naroda nije svojim očima vidio Boga. Dakle, kad je Isus kazao da će doći “na oblaku”, zasigurno je želio reći da će biti nevidljiv za ljudske oči, no da će ljudi ipak biti svjesni njegove prisutnosti. Oni će ga “vidjeti” svojim umom, odnosno shvatit će da je on doista prisutan. (Daljnje pojedinosti o tome nalaze se u temi “Kristov povratak”.)
Mogu li kršćani otići na nebo u tijelu?
1. Kor. 15:50, St: “Ovo, braćo, tvrdim: tijelo i krv ne mogu baštiniti kraljevstvo Božje; niti raspadljivo baštiniti neraspadljivo.”
Da li ono što je doživio prorok Ilija opovrgava te riječi? Nipošto. Taj događaj treba promatrati u svjetlu jasnih Isusovih riječi koje je izrekao mnogo stoljeća kasnije: “Nitko nije uzišao na nebo, osim Sina Čovječjega koji je sišao s neba” (Ivan 3:13, St). Premda su neki vidjeli kako je Ilija “u vihoru uzišao na nebo”, to ne znači da je on otišao u duhovno područje. Kako to znamo? Pa biblijski izvještaj kasnije kaže da je Ilija poslao Judinom kralju pismo u kojem ga je ukorio (2. Kralj. 2:11, St; 2. Ljet. 21:1, 12-15). Prije nego što su ljudi izumili avione, Jehova je na svoj način (u ognjenim kolima i vihoru) podigao Iliju sa zemlje u nebesko područje u kojem lete ptice i prebacio ga na drugo mjesto. (Usporedi 1. Mojsijevu 1:6-8, 20
praedicator is offline  
Odgovori s citatom